GO Motorsporları Brno’da Nefes Kesti!

By on 25 Eylül 2012

VIZIO GT3 Challenge’ın dördüncü ayağı 21-23 Eylül 2012 tarihleri arasında Brno pistinde koşuldu. VIZIO GT3 Challenge’a Brno’da katılım çoğalırken rekabetin nefes kestiği yarışta 16 Porsche 997 GT3 CUP Car podyum için savaş verdi.

VIZIO GT3 Challenge’ın dördüncü ayağı 21-23 Eylül 2012 tarihleri arasında Brno’da Polonyalı, Slovak ve Çek pilotların yoğun katılımıyla gerçekleşirken Porsche Supercup pilotu Robert Lukas da ‘’misafir pilot’’ olarak Vizio GT3 Challenge’ın gridinde yerini aldı.

Islak zeminde koşulan sıralama turlarında tecrübeli pilot Cenk Ceyişakar, yağmurdaki üstünlüğünü bir kez daha ortaya koyarak VIZIO GT3 Challenge klasmanında ilk sırayı alırken, ikinci sıradaki isim ise Arif Suyabatmaz oldu.  GO Motorsporları’nın desteklediği genç pilot Emre Durmaz sıralama turlarında üçüncü sırada kalırken, Mydays Pilotu Yadel Oskan dördüncü, Ata Freight Line Pilotu Cengiz Oğuzhan ise beşinci sırada sıralama turlarını tamamladılar.

Cumartesinin Galibi Yadel Oskan

Brno yarışında VIZIO GT3 Challenge klasmanında start alan pilotlar Hankook lastiklerle, Avrupalı pilotlar ise Michelin lastiklerle start aldı. Cumartesi günü gerçekleşen birinci yarış  inanılmaz sürprizlere sahne oldu. Kuru havada başlayan yarışın dördüncü turunda sağanak yağmur, slick lastiklerle start alan yarışmacılar için ciddi anlamda zorluk yaşanmasına neden oldu. Islak zeminde kuru lastiklerle olağanüstü bir performans gösteren, Türk ve Avrupalı rakiplerini geride bırakan Lamp 83 pilotu Cenk Ceyişakar ilk sıraya yerleşti. Cenk Ceyişakar’ın hemen arkasında GO Motorsporları’nın genç pilotu Emre Durmaz vardı. İlerleyen turlarda Avrupalı pilotlar pit stop yaparak yağmur lastiklerine geçtiler. Yarışın bitmesine 4 tur kala start-finiş düzlüğünde Tomas Kukucka’nın yaptığı kaza sonucunda güvenlik aracı piste girdi. Meydana gelen bu kazaLamp 83 pilotu Cenk Ceyişakar’ı ve genç pilot Emre’yi genel klasmanın ilk iki basamağından etti. Mydays pilotu Yadel Oskan ise, güvenlik aracının piste girmesi sonucunda öndeki grubu yakaladı. İki tur pistte kalan güvenlik aracının sonrasında ise Cenk Ceyişakar ve Emre Durmaz için şanssız anlar başladı. İyi bir pit stop stratejisi yapan Yadel Oskan yağmur lastikleriyle Cenk ve Emre’yi geride bırakarak VIZIO GT3 Challenge klasmanında ilk sırayı aldı. Emre Durmaz yağmur altında koşulan zorlu yarışta ikinci olarak puan toplarken, Cenk Ceyişişakar üçüncü oldu. VIZIO GT3 Challenge klasmanında Cengiz Oğuzhan dördüncü sırayı alırken, iyi başladığı yarışı spin atarak noktalayan tecrübeli pilot Arif Suyabatmaz ise ilk yarıştan puansız ayrıldı.

Brno Automotodrom pistinde Pazar günkü ikinci yarışta ilk günün aksine ise hava tamamen açıktı. Kuru zeminde koşulan yarışta otomobiline iyice alıştığını gösteren GO Motorsporları pilotu Emre Durmaz, VIZIO GT3 Challenge klasmanında ilk turda elde ettiği liderliği yarışın son turuna kadar korumayı başardı. Yabancı rakipleriyle de zaman zaman yakın mücadele içine giren genç pilot, kariyerinin ilk VIZIO GT3 Challenge birinciliğini kazandı. Mydays Pilotu Yadel Oskan istikrarlı pilotajını baştan sona kadar koruyarak yarışta ikinci oldu. Yadel Oskan’ın  hemen arkasında ise Lamp 83 Pilotu Cenk Ceyişakar yerini aldı.  Ata Freight Line pilotu Cengiz Oğuzhan dördüncü olurken Arif Suyabatmaz ise günün şanssız ismiydi. İyi başladığı yarışta spin atan pilot ikinci yarıştan da puansız ayrıldı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir