GO Motorsporları Brno’da Daha Kalabalık Daha Etkili…

By on 20 Eylül 2012

Ödüllü Türk pilotları, 2012 Mayıs ayında başlayan VIZIO GT3 Challenge dördüncü ayağı için Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe pilotlarıyla birlikte 21-23 Eylül’de Brno’da piste çıkıyor.

GO Motorsporları organizasyonuyla beş ülke, 14 yarış, üç Formula 1 pisti ve ilk kez tamamı Türk bir ekip tarafından hayata geçirilen VIZIO GT3 Challenge, Türkiye’nin haricinde Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ve Slovakya pistlerinde koşuluyor.

VIZIO GT3 Challenge dördüncü ayağında Çek Cumhuriyeti Şampiyonası’nı takip gerçekleşecek yarışlar Brno’da devam ediyor. 17-19 Ağustos’ta Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe’a damga vuran ve Avrupalı rakiplerini geride bırakarak genel klasmanda birinciliği ve ikinciliği kazanan pilotlarımız Brno’da da rekabete devam ediyor. Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe’un Avrupalı pilotları 23 Eylül’de Brno’daki dördüncü ayağa katılarak heyecan katmaya hazırlanıyor.

GO Motorsporları ortakları ve ödüllü yarışçılar Cenk Ceyişakar, Yadel Oskan, Yücel Özbek, Arif Suyabatmaz, Cengiz Oğuzhan’ın yarıştığı VIZIO GT3 Challenge’ta ayrıca ilk kupasını 1999’da Ege Rallisi’nde kazanan Mert Soley ve genç pilotlarımızdan Emre Durmaz mücadele ediyor.  Ulsulararası arenada profesyonellikleri ile öne çıkan yarışçılarımız Ocak ayında Dubai 24 Saat’te de Türkiye’den gerçekleştirilmiş en yüksek katılımla yer almaya hazırlanıyor.

VIZIO Software ana sponsorluğunda gerçekleştirilen şampiyonada kullanılan dünyanın en teknolojik, güvenilir ve yetenekli yarış otomobilleri Porsche 997 GT3 CUP’lar roll cage güvenlik kafesi, modifiye edilmiş motoru, kusursuz egzoz tınıları ve devasa lastik ebatları ve hafifletilmiş yapılarıyla standart Porsche GT3’lerden çok daha agresif ve hızlı.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir