GM’den 5000 Dolara 155 Km Menzilli Elektrikli Otomobil

By on 10 Ağustos 2017

Şu anki seviyeleriyle şehir içi kullanım adına fazlasıyla uygun seviyede olan elektrikli otomobillerin, bu özellikleri çoğunlukla kompakt tasarımlarla bir araya getirilerek çok daha cezbedici bir hal alıyor.

Örneklerini çokça görebileceğimiz bu parola üzerinden benzer şekilde yola çıkan General Motors, Uzak Doğu pazarında 2001‘den bu yana birlikte çalıştığı SAIC ile bir araya gelerek karşımıza E100‘ü çıkartıyor. Wuling ve Baojun markalarıyla ortak modeller piyasaya süren bu ikili geçtiğimiz yıl 1,5 milyonluk satış rakamını geride bırakırken E100 ile bunu daha da ileri taşımak istiyor. Açıklamalara bakıldığında sadece Çin’de satılacağını gördüğümüz E100, uygun fiyatı ve özellikleriyle kafa karıştırmaya aday.

gmsaicev4

Paylaşılan fotoğraflarında görüldüğü gibi fazlasıyla kompakt bir araç olan E100, toplamda 1.600 milimetre aks mesafesi ve 1.670 milimetre uzunlukla geliyor. Üzerinde bulunan bir adet elektrikli motorla 39 beygir güce ve 100 Nm torka sahip olan araç 155 kilometre gibi gün içerisinde fazlasıyla tatminkar menzil değeri vadediyor. Hızlı şarj teknolojisini destekleyen lityum-iyon bataryaların kullanıldığı aracın normal prizden şarjıysa 7,5 saat sürerken, maksimum sürat değeriyle ilgili alana baktığımızda saatte 100 kilometre gibi bir rakam bizleri karşılıyor.

gmsaicev6

İçerisine girdiğimizde doğrusunu söylemek gerekirse beklentilerin üzerine çıkan E100’ün kokpitinde, büyüklüğü 7 inç olan kablosuz bağlantı destekli bir ekran bizleri karşılıyor. Üst donanımlı modellerinde anahtarsız çalıştırma desteğine de sahip olan E100, fiyat performans olarak iddialı bir seçenek olarak yollara çıkacak.

gmsaicev5

gmsaicev7

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir