Gerçeğe Dönüşmeyi Bekleyen Konsept: Ferrari 250

By on 25 Nisan 2017

Bağımsız tasarımcılar tarafından hazırlanan ve birbirinden özel konseptlerin yer aldığı serimizde Tesla Raodster‘ın ardından bu kez karşımıza Ferrari çıktı. Halihazırda sunduğu modellerinin tasarımlarıyla birçok kişiye ilham kaynağı olan Ferrari, tarihsel bağlarından asla koplayan ve karakteristik çizgilerini günümüze kadar sürdüren bir dev.

ferrari250concept5-1000x562

İspanya merkezli Slimane Toubal tarafından geliştirilen Ferrari konseptleri bazıları için günümüz Ferrari modellerinden daha çekici gelebilir. Özellikle sahip olduğu ışıklandırma tasarımıyla önemli oranda bir karaktere sahip olan modeller jant, kapı ve arka kanat bölümlerinin yapısal farklılıklarıyla birbirlerinden ayrılıyor.

ferrari250concept9-1000x562

California, Malibu ve Daytona olmak üzere üç farklı versiyonda meydana getirilen konseptlerin geliştirilme süresinde neo retro tasarım dili baz alınıyor. İtalyan devinin 60’lardaki tasarım dili üzerinden şekillendiği ifade edilen konseptlerin en dikkat çekeniyse gull-wing kapı tasarımına sahip olan California versiyonu. Projede Ferrari’nin ikonik haline gelmiş kırmızı renk seçeneğinin Daytona’da, sarı renk seçeneğiyse hard top formlu olan Malibu’da kullanıldığını görüyoruz. Geçtiğimiz dönemde Mercedes’in ikonik modeli 300 SL ve DS 21 üzerinde de çalışma gerçekleştiren Slimane Toubal’ın proje sayfasına buradan ulaşarak çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir