General Motorstan Opel’e Tam Destek!

By on 10 Nisan 2013

General Motors’tan Opel’e 4 Milyar Avroluk Yatırım Kararı

General Motors  Yürütme Kurulu, Rüsselsheim’daki toplantısında Opel’e desteğini açıkladı. Bu destek aynı zamanda kapsamlı bir yatırım programının onaylanmasıyla sonuçlandı. GM, 2016’ya kadar Almanya ve Avrupa’da 4 milyar avro yatırım yapacak.  GM CEO’su Dan Akerson küresel bir otomotiv şirketi olan GM’nin Avrupa’da hem tasarım  hem de üretim ve satış açılarından güçlü bir varlığı olması gerektiğini belirtti. Buna ek olarak

Opel’in başarılarında anahtar role sahip olduğunu ve GM’in  tam desteğine sahip olduklarını ifade etti.

Yürütme Kurulu, 10 yıllık stratejisi DRIVE!2022’deki ilerlemeleri ve zorlu Avrupa otomotiv ortamı hakkındaki bilgileri ilk elden almak için Almanya’yı seçti. Kurul aynı zamanda bu fırsatı ekonomistler, sendikacılar ve politikacılarla bir araya gelmek için kullandı.

Akerson’un yanında, Opel CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann, Denetim Kurulu Başkanı Steve Girsky ve İş Konseyi Başkanı Dr. Wolfgang Schäfer-Klug da Rüsselsheim’da bugün düzenlenen basın konferansında konuştular. Yürütme Kurulu, Hesse Eyalet Başbakanı Volker Bouffier,  Amerika Büyükelçisi Phil Murphy ve ziyaretçilerin imzaları için kentin Ziyaretçi Defterini de getiren Rüsselsheim Belediye Başkanı Patrick Burghardt’tan oluşan onur konuklarını karşıladı.

Adam Opel AG CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann, GM Yürütme Kurulunu konuk etmenin Opel için büyük onur olduğunu vurgulayarak GM Kurulunun, Opel’in 10 yıllık planı olan  DRIVE!2022’ e  destek vereceğini açıkça dile getirdi. Opel, 23 yeni model ve 13 yeni güç aktarım sistemini 2016’ya kadar tanıtıcağını da belirtti.

Opel Denetim Kurulu Başkanı Steve Girsky ise Yürütme Kurulunun dayanışmasını ve desteğini vurgulamak için bulunduğunu, Opel’in 1929’dan bu yana GM’nin bir parçası olduğunu ve bu ortaklığın önceki zamanlara kıyasla daha güçlü olduğunu söyledi

Basın konferansından sonra, Dan Akerson Opel’e ait olan Friedrich-Lutzmann-Ring’te Adam Opel Haus’un önüne yerleştirilecek olan Berlin Duvarının parçasını göstererek Duvar  parçasının kurumsal kültürlerinin bir sembolü olduğunu söylemesinin ardından CEO Dr. Karl-Thomas Neumann  Opel’in tarihinde yeni bir sayfa açtığını ,farklı kültürler arasındaki duvarları yıktığını belirtti.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir