Galatasaray Tam Kadro Skoda Standında!

By on 02 Kasım 2012

Skoda’nın en yeni modeli olan Rapid’in Türkiye lansmanı, Skoda Auto Yönetim Kurulu üyesi Werner Eichhorn’un katılımıyla İstanbul Autoshow 2012’de gerçekleştirildi. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal başta olmak üzere Teknik Direktör Fatih Terim ve teknik ekip Skoda standını ziyaret etti.

Çek üretici Skoda’nın en son yeniliği olan, kompakt sedan sınıfındaki Rapid’in Türkiye lansmanı, İstanbul Autoshow 2012’de gerçekleştirildi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal başta olmak üzere yöneticiler Abdürrahim  Albayrak, Ali Dürüst ile Teknik Direktör Fatih Terim ve teknik ekip Skoda standını ziyaret ederek modeller hakkında bilgi aldılar.

Rapid’in Türkiye lansmanı için İstanbul’a Skoda Auto Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Werner Eichhorn, aracın Türk pazarı için en uygun kompakt sedan olduğunu belirterek bu pazarda büyük başarı elde edeceğine inandıklarını söyledi.

Rapid’in lansmanında konuşan Eichhorn, markanın en genç ürününü de Türkiye pazarına sunduklarını kaydederek “Rapid’in Türkiye pazarı için en uygun kompakt sedan olduğuna inanıyorum. Bu otomobili, uluslararası pazarlardaki müşterilerimizin talep ve isteklerine uygun olarak geliştirdik. Dolayısıyla Türkiye’de de büyük ilgi göreceğine inanıyoruz” dedi. Skoda’nın 117 yıllık tarihindeki en büyük yeni model atağını başlattıklarını söyleyen Eichhorn, “Rapid ve Citigo sadece birer başlangıç. Önümüzdeki yıllarda her 6 ayda bir, yeni bir araç tanıtacağız. 2015’e kadar bütün model yelpazesini yenilemiş ve genişletmiş olacağız” diye konuştu.

Rapid’in ön satışına başlandı

Autoshow 2012’de Türkiye lansmanı yapılan Skoda Rapid bir ay içerisinde tüm Skoda Yetkili satıcılarındaki showroomlarda yerini alacak. Rapid, ilk etapta üçü benzinli, toplam 5 motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Benzinli motor seçenekleri 1.2. lt (75 HP), 1.2 lt TSI (105 HP) ve 1.4 lt TSI (122 HP) olacak. Dizel seçenekleriyse 1.6 TDI (90 HP) ve 1.6 lt TDI (105 HP) motorlardan oluşuyor. İsteğe bağlı olarak 1.4 lt TSI benzinli motor, 7 ileri DSG otomatik şanzımanla da satın alınabilecek. 2013 yılının ikinci yarısından itibaren de DSG şanzıman seçeneği, 1.6 lt TDI (90 HP) dizel motorla da sunulmaya başlanacak.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir