Ford’un 2017 GT İçin Özel Geliştirdiği Sürücü Ekranı Ortaya Çıktı

By on 19 Ocak 2017

Efsanesini çok daha etkileyici şekilde geri döndüren Ford, onu mücevherlerle donatmaya devam ediyor. 600 beygir güç üreten 3.5 litrelik twinTurbo EcoBoost V6 motora sahip olan GT’de 2017 yılı itibarıyla beş adet sürüş moduna yer vereceğini açıklayan Ford, bu modlarla halihazırda GT’nin karakteristik olan sürüş deneyimine doğrudan etki eden yeni bir kullanıcı deneyimi vadediyordu. Yeni jenerasyon GT’de yer verilen ekipmanlarla ilgili bilgiler paylaşmaya devam eden Ford, yeni model dahilinde yer verilen 10 inç boyutundaki özel ekranın neleri beraberinde getirdiğini gözler önüne serdi.

2017fordgtcl3-1000x562

Sürüş modlarına göre farklılık gösteren ve tamamen dijital yapıda olan panelde Islak (Comfort modu içerisinde), Normal, Sport, Pist ve V-Max modları arasında geçişler yapıldıkça GT’nin altyapısıyla değişimler gözlemliyoruz. Normal modun aktif olarak kullanıldığı zamanlarda ekranda kullanıcıların ihtiyaç duyacağı temel bilgiler standart bir şekilde yansıtılıyor.

2017fordgtcl2-1000x562

Islak mod tema olarak mavi renk ve küçük değişimlerle birlikte ıslak zeminde meydana gelecek olası durumlara karşı sürücüye hatırlatmalar sunuyor. Sport moddaysa ekranın merkezinde yer verilen hız göstergesi biraz daha arka plana alınırken merkezde vites değerleri konumlandırılıyor. Pist moduna geçildiğindeyse GT’nin tam performans karakteri ekrana yansıyor.

fordpanel2-1000x562

Kırmızı olarak karşımıza çıkan hakim tema rengiyle birlikte aracın yükseklik, motor ve yağ sıcaklığı gibi değerler ekrana konumlandırılıyor. Son sürüş modu V-Max’ta ise pist moduyla benzerlik gösteren bir gösterge paneline yer verilirken tema rengi sarıya bürünüyor. 2017 GT için özel olarak geliştirilmiş dijital ekranın henüz başlangıç olduğunu belirten Ford yetkilileri, gelecekte bu ve buna benzer ürünleri çok daha farklı seçeneklerle kullanıcılar sunulacağını ifade etti.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir