Ford Fiesta, fizy.com İşbirliğiyle Bir İlke İmza Attı…

By on 23 Haziran 2012

Göz kamaştırıcı tasarımı ve üstün teknolojik özellikleriyle dikkat çeken ve Türkçe sesli kontrol sistemiyle öne çıkan Fiesta, müzik kanalı fizy.com’u Chrome tarayıcısı üzerinden ziyaret eden kullanıcılara sesli komut deneyimi yaşatıyor ve on binlerce müzikseveri Fiesta’nın Türkçe sesli komut sisteminin avantajlarıyla tanıştırıyor.

Dünyanın en prestijli ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülü sahibi Ford Fiesta, Türkiye’nin en büyük müzik servisi “Fizy” ile yaptığı işbirliğiyle, fizy.com’u Chrome tarayıcısı üzerinden ziyaret eden kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor.  Fizy’de sevdiği şarkı ve şarkıcıları arama komutunu sesli olarak veren kullanıcılar, Ford Fiesta tarafından desteklenen ve alanında bir ilk olan bu uygulamayla Türkçe Sesli Kontrol sistemini deneyimliyor.  

Fiesta’nın Türkçe dil destekli sesli kontrol sistemi ile sürücüler ellerini direksiyondan kaldırmadan müzik sistemini sesle kontrol edebilirken, Fizy.com kullanıcıları da istedikleri şarkıyı sesli komutla bulma şansına sahip oluyor. 

Ford Fiesta hakkında

Sıra dışı tasarımıyla dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık bulunan Fiesta, dinamik dış ve ince bir zevkin ürünü olan iç tasarımıyla göz kamaştırmaya devam ediyor. Birçok üstün teknolojiye sahip alan Fiesta, 2012 model yılı ile birlikte Trendy Kahve ve Mars Turuncu gibi birbirinden çekici yeni renklere kavuştu. Artık tüm donanım seviyelerinde USB bağlantısı ve 6 hoparlör standart olarak yer alan Fiesta, tüm donanım seviyelerinde isteğe bağlı olarak perde havayastıkları da sunulabiliyor. Fiesta’da X paketinin üzerine alınabilecek Plus Paket ile Elektrikli Katlanan Yan Aynalar, Karartılmış Arka Camlar, Otomatik Yanan Farlar, Yağmur Sensörü, Otomatik Kararan Dikiz Aynası ve Hız Kontrol Sistemi’ne ilave olarak Plus paket ile Anahtarsız Giriş & FordPower Anahtarsız Çalıştırma Sistemi, Bluetooth & Türkçe Sesli Kontrol özelliklerini içeren Sony Müzik Sistemi, sürücü/ön yolcu yan perde havayastıkları ve sürücü diz hava yastığı gibi teknoloji ve güvenlik özelliklerine sahip olunabiliyor. 1.25 litrelik 82 PS güç üreten benzinli motorla başlayan seçenekler arasında 96 PS’lik 1.4 benzinli ve 70 PS’lik 1.4 litrelik 1.4 TDCi ile 95 PS’lik 1.6 TDCi dizel motor seçenekleri bulunuyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir