Fiat’tan İstanbul Autoshow’da “Show” Yaptı

By on 20 Nisan 2017

Fiat markasının efsanevi modeli 124 Spider, İstanbul Autoshow 2017 ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu. Yaklaşık 50 yıl önce otomobil tutkunlarıyla buluşan ilk nesil 124 Spider modelinin yeni jenerasyonu niteliğindeki Fiat 124 Spider, İstanbul Autoshow 2017’nin ilgi odağı oldu.

Yeni Fiat 124 Spider, bir klasik haline gelen ilk neslin, özgün tasarım mirasını çizgilerine yansıtıyor. Arkadan itişli yeni Fiat 124 Spider, 1.4 litrelik 140 HP gücündeki turbo beslemeli benzinli motor ve hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneği ile benzersiz ‘roadster’ sürüş keyfi sunuyor.

Tofaş Ar-Ge tarafından geliştirilerek motor sporlarına uygun olarak yeniden hazırlanan Egea Hatchback ve Egea Sedan da Fiat satandında dikkatleri üzerine topladı. Tofaş motorsporlarında geçmişten gelen deneyimi ile gençleri motor sporu ile buluşturamayı hedefliyor. Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Öncelikli hedefimiz, motorsporlarına uygun olarak geliştirilen iki farklı Egea modeli ile güvenli sürüş alışkanlığını toplumda artırmak; gençleri piste davet ederek motor sporları sevgisini, tutkusunu yaygınlaştırmak olacak. Bu faaliyetleri sosyal sorumluluk anlayışıyla ele alacağız” dedi.

30 Nisan tarihine kadar açık kalacak olan fuarda Fiat standını ziyaret edenleri karşılayacak olan robot stand danışmanları da ayrıca ilgi odağı oldu. Fiat standında ziyaretçilere kesintisiz bilgi aktarımında bulunan robotlar İstanbul Autoshow’da ilk kez bir otomobil markası tarafından kullanıldı.

Bundan yaklaşık 50 yıl önce yollarla buluşan ikonik Fiat 124 Spider’ın 21. yüzyıl yorumu, yeni jenerasyon ‘roadster’ modeli, İstanbul Autoshow 2017 kapsamında, Türkiye’de ilk defa tanıtılırken, eş zamanlı olarak satışa sunuldu. İtalya Torino’daki Fiat Tasarım Merkezi’nde (Centro Stile) tasarlanan yeni Fiat 124 Spider, İstanbul Autoshow 2017 ziyaretçileri tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Yeni Fiat 124 Spider, sürüş keyfi, teknoloji ve güvenliği, ikonik İtalyan ‘roadster’ tasarımıyla bir araya getiriyor. Hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneğiyle tercih edilebilecek olan Fiat 124 Spider’ın uzun kaputu altında ise 1.4 litrelik turbo beslemeli, MultiAir teknolojisine sahip 140 HP gücündeki benzinli motor görev yapıyor. 150 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatına sahip olan Fiat 124 Spider, sürüş keyfini katlayacak zengin donanım seçeneği ile tercih edilebilecek.

Fiat Egea HB ve Fiat Egea Sedan Motor Sporları Versiyonları

Sporcu Fiat Egea’lar Güvenli Sürüş Seminerleri öncesinde Fuarda Boy Gösterdi

Tofaş’ın Ar-Ge tarafından geliştirilerek, motor sporlarına uygun yeniden hazırlanan Egea Hatchback ve Egea Sedan da Fiat satandında dikkatleri üzerine topladı. Tofaş’ın 1974 yılından bu yana motor sporlarında aktif biçimde rol alarak çok önemli başarılara imza attığını hatırlatan Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Öncelikli hedefimiz, tamamen Tofaş Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen ve hazırlanan Egea ile gençleri piste davet ederek motor sporları sevgisini, tutkusunu, aynı zamanda güvenli sürüş alışkanlığını yaygınlaştırmak olacak. Bu faaliyetleri sosyal sorumluluk anlayışı ile ele alacağız. Güvenli sürüş alışkanlıklarını yaymak amacıyla bu sene 5 farklı bölgemizde üniversite ve bayilerimizle birlikte sürüş seminerleri ve pratik eğitimler düzenleyeceğiz. Katılımcılara, Egea Sedan pist aktivite otomobilimizle çok özel bir sürüş deneyimi yaşatmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Fiat’tan Robot Stand Danışmanı Şovu

Birçok yeniliğin yaratıcısı ve uygulayıcısı olan Fiat, İstanbul Autoshow 2017’de robot danışmanları ile de dikkat çekti. İstanbul Autoshow 2017’de Fiat standını ziyaret edenler, karşılaştıkları BeamPro – sanal varlık robotları sayesinde, fiziksel olarak ortamda bulunmasalar bile danışmanlara ulaştı ve kesintisiz iletişim kurma şansına sahip oldu. Robot danışmanlar teknolojisiyle daha çok ziyaretçiyle temas edebilen Fiat’ın bu uygulaması ilk kez bir otomobil markası tarafından kullanıldı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir