Fiat’tan 500L Trekking Sürprizi!

By on 03 Aralık 2012

2012 Los Angeles Fuarı kapsamında Fiat 500L modelini tanıtan İtalyan otomobil üreticisi Fiat, asıl sürprizini ise Fiat 500L Trekking’i ilk defa günışığına çıkarak gerçekleştirdi. Fiat 500L’nin modern ve şık tasarım öğelerinin maceracı unsurlarla desteklenmiş versiyonu olarak ön plana çıkan Fiat 500L Trekking, 17 inçlik jantları, daha geniş tekerlek yuvaları ve gövde barlarıyla hem şehir içinde hem hafif arazi şartlarına uygun bir otomobil olarak dikkat çekiyor.

Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak olan Fiat 500 L ve Fiat 500L Trekking modellerinin kaputu altında ise 1.4 litre silindir hacimli, MultiAir Turbo teknolojili 160 HP güç üreten benzinli motor görev yaparken, hem 6 ileri vitesli manuel hem de 6 ileri vitesli otomatik şanzıman seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunulacak.

Fiat’ın yeni müşteri taleplerini karşılama hedefinin bir parçası olarak üretimine start verdiği Fiat 500L modelinin Kuzey Amerika pazarı tanıtımı, 2012 Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında gerçekleştirildi. Fiat, fuar kapsamında aynı zamanda Fiat 500L Trekking modelini ilk kez tanıtarak büyük bir sürprize imza attı. Fiat 500L’nin modern ve şık tasarım öğelerinin maceracı unsurlarla desteklenmiş versiyonu olarak ön plana çıkan Fiat 500L Trekking, 17 inçlik jantları, daha geniş tekerlek yuvaları ve gövde barlarıyla hem şehir içinde hem hafif arazi şartlarına uygun bir otomobil olarak dikkat çekiyor.  Fiat Kuzey Amerika Başkanı Tim Kuniskis, “ Gucci’den Abarth’a kadar farklı versiyonları bulunan Fiat 500 modelimiz ve şimdi de yenilenen Fiat 500L modelimiz, aslında Fiat markasının aynı metal levhadan üretebileceği farklı kişilikleri ve yetenekleri gözler önüne sermektedir. Fiat 500L Trekking’in dayanıklı ve maceracı yapısıyla daha geniş bir müşteri kitlesini kendimize çekeceğimize inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak olan Fiat 500 L ve Fiat 500L Trekking modellerinin kaputu altında ise 1.4 litre silindir hacimli, MultiAir Turbo teknolojili 160 HP güç üreten benzinli motor görev yaparken, hem 6 ileri vitesli manuel hem de 6 ileri vitesli otomatik şanzıman seçenekleriyle 2013 yılının yaz aylarında müşterilerinin beğenisine sunulacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir