Fiat’ta Görev Değişimi

By on 13 Temmuz 2015

Koç Holding ve FCA-Fiat Chrysler Automobiles’ın eşit hissedar olduğu Tofaş çatısı altında ülkemizde temsil edilen Fiat markası yönetiminde Temmuz ayı itibariyle stratejik atamalar gerçekleştirildi. 2006 yılından bu yana Fiat Marka Direktörü olarak görev yapan Okan Baş, Tofaş’ta yeni kurulan “356 Proje ve İş Geliştirme Direktörlüğü” görevine atandı. “Fiat Marka Direktörlüğü” görevine ise Tofaş’ta son olarak Satış Sonrası ve Yedek Parça Direktörü olarak görev yapan Altan Aytaç getirildi.

Tofaş yapısı altında ülkemizde faaliyet gösteren Fiat markasının üst yönetiminde Temmuz ayı itibariyle stratejik atamalar gerçekleştirildi. 2006 yılından bu yana Tofaş’ta Fiat Marka Direktörü olarak görev yapan Okan Baş, ilk olarak Fiat Ægea proje ismi altında yollara çıkmaya başlayacak ve Tofaş açısından yeni açılımlar sağlayacak yeni model ailesini de kapsayan “356 Proje ve İş Geliştirme Direktörülüğü” görevine atandı. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olup Clemson Üniversitesi’nde (ABD) Makine Mühendisliği yüksek lisansı yapan, Okan Baş, Tofaş’taki kariyerine 1987 yılında Motor ve Şanzıman Mühendisi olarak başladı. İlerleyen dönemlerde sırasıyla Motor Üretim Yöneticisi, Motor Üretim Müdürü, Gövde Üretim Müdürü, Montaj Üretim Müdürü ve Doblo Ürün Sorumlusu gibi görevleri üstlenen Okan Baş, 2002 yılında Satış Sonrası Direktörü görevine getirilmiş, 2003 yılında ise Satış Sonrası ve Yedek Parça Direktörü olarak görev almıştı.

Fiat İş birimi Direktörü Altan AytaçBu atama sonrasında ise “Fiat Marka Direktörlüğü” görevine ise son olarak Tofaş çatısı altında Satış Sonrası ve Yedek Parça Direktörü olarak görev yapan Altan Aytaç getirildi. Boğaziçi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olup Koç Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı (MBA) yapan Altan Aytaç, Tofaş’taki kariyerine 1992 yılında Yönetici Adayı (MT) olarak başladı. Sırasıyla Lojistik Uzmanı, Lojistik Müdür yardımcısı, Lojistik Müdürü, CBU Lojistik Müdürü olarak görev yapan Aytaç, 2004-2006 yılları arasında Fiat Marka Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006-2008 yılları arasında Alfa Romeo ve Lancia Direktörü olarak görev yapan, İngilizce ve İtalyanca bilen Altan Aytaç, 2008-2014 yılları arasında ise Tedarik Zinciri Direktörü olarak çalışmıştır.

Satış Sonrası ve Yedek Parça Direktörü Hüseyin Şahin“Fiat Satış Sonrası ve Yedek Parça Direktörlüğü” pozisyonuna ise Fiat Satış Direktörü olarak görev yapan Hüseyin Şahin atandı. Uludağ Üniversitesi, Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Hüseyin Şahin, 2001 yılında Otokoç’a İnsan Kaynakları Müdürü olarak katılmasının ardından  2003-2005 yılları arasında sırası ile Otokoç Antalya Şube Müdürü ve Birmot Zincirlikuyu Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2005-2011 yılları arasında Birmot Operasyonel Genel Müdür Yardımcılığı görevinin ardından 2011 yılından itibaren Fiat Satış Direktörü görevini yürütmekte olan Şahin, İngilizce ve Danca bilmektedir.

 

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir