FIAT’ın Güney Amerika İçin Hazırladığı Yeni Modeli Argo, TOFAŞ Fabrikasına Geldi [VİDEO]

By on 20 Ocak 2018

Yapılan açıklamalar doğrultusunda bizim de Türkiye dahil olmak üzere Avrupa pazarında görmeyi pek beklemediğimiz araç sürpriz bir şekilde TOFAŞ’ın Bursa’daki fabrikasında görüntülendi. Instagram üzerinden turkishcarspotters ekibinin yayınladığı tek kare fotoğrafla karşımıza çıkan Argo için bu günden itibaren ülkemizde satışa çıkması için bir ihtimal doğdu. Şu aşamada ise bu konuyla ilgili herhangi bir bilgi veya sızıntı bulunmamakla birlikte yetkililerden aldığımız bilgiye göre araç fabrikalar arası rutin bilgilendirme ve kontrol için Tofaş fabrikasına gelmiş olduğunun da altını önemle çizmek isteriz.

argotur

Yapılan açıklamalar doğrultusunda bizim de Türkiye dahil olmak üzere Avrupa pazarında görmeyi pek beklemediğimiz araç sürpriz bir şekilde TOFAŞ’ın Bursa’daki fabrikasında görüntülendi. Instagram üzerinden turkishcarspotters ekibinin yayınladığı tek kare fotoğrafla karşımıza çıkan Argo için bu günden itibaren ülkemizde satışa çıkması için bir ihtimal doğdu. Şu aşamada ise bu konuyla ilgili herhangi bir bilgi veya sızıntı bulunmamakta.

fiatargo8

Bu kısa beyin fırtınasının ardından FIAT Argo’nun öne çıkan özelliklerini kısaca hatırlayalım. İlk olarak motor seçeneklerinden başlamak gerekirse araçta üç tane benzinli motor opsiyonunun kullanıldığını görüyoruz. Bu motorların değerleri ve hacimleri ise şu şekilde listeleniyor; – 1.0 litre – üç silindir – 77 beygir (5 ileri manuel) – 1,3 litre – dört silindir – 109 beygir (5 ileri manuel – 6 ileri otomatik) – 1,8 litre – dört silindir – 139 beygir (9 saniyelik 0-100 ve 192 km/s maksimum hız) (5 ileri manuel – 6 ileri otomatik)

fiatargo14

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir