Fiat,Eylül Ayında Türkiye Otomotiv Pazarının Lideri Oldu!

By on 04 Ekim 2012

Tofaş çatısı altındaki Fiat, Eylül ayında 10 bin 246 adetlik otomobil ve hafif ticari araç gerçekleştirerek “Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası” olma başarısını gösterdi.Eylül ayında binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarını geçen yılın aynı ayına göre % 21 oranında artıran Fiat, elde ettiği % 14,7’lik payla toplam ulusal pazarın lideri oldu.Eylül ayında elde ettiği yaklaşık % 29’luk payla ise hafif ticari araç pazarının da lideri konumundaki Fiat, 5 bin 851 adetle en fazla hafif ticari araç satışı gerçekleştiren marka oldu.

Fiat Marka Direktörü Okan Baş, Fiat olarak Eylül ayında pazarın üzerinde bir performans sergilediklerini belirterek, “Türkiye’nin en çok satan otomobili Fiat Linea model ailesinin yanı sıra sınıflarının en fazla tercih edilen hafif ticari araç modelleri Fiat Doblo ve Fiat Fiorino’nun da elde edilen başarıda büyük payı var” açıklamasını yaptı.

Türk otomotiv sanayinin öncü kuruluşu Tofaş çatısı altındaki Fiat, Eylül ayında toplamda 10 bin 246 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek “Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası” olmayı başardı. Eylül ayında binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarını geçen yılın aynı ayına göre % 21 oranında artıran Fiat, ulaştığı % 14,7’lik payla toplam ulusal pazarın lideri oldu. Fiat, aynı dönemde elde ettiği % 28,9’luk payla ise hafif ticari araç pazarının da tartışmasız lideri konumunda. Fiat, Eylül ayında 4 bin 395 adedi otomobil, 5 bin 851 adedi ise hafif ticari araç olmak üzere toplamda 10 bin 246 adetlik toplam satış gerçekleştirdi.

Fiat Marka Direktörü Okan Baş, pazarın üzerinde bir performans sergilediklerini belirterek, “Eylül ayında otomobil ve hafif ticari araçtan oluşan toplam pazar geçen yılın aynı dönemine göre % 15,8 büyüme gösterdi. Fiat olarak otomobil ve hafif ticari araçtan oluşan toplam satışımızı bu dönemde % 21 oranında artırmayı başardık.Türkiye’nin en çok satan otomobili Fiat Linea modelinin yanı sıra sınıflarının en fazla tercih edilen hafif ticari araç modelleri Fiat Doblo ve Fiat Fiorino’nun da elde edilen başarıda büyük payı var” dedi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir