Ferrari Sergio Yeni Sahibine Kavuşmak İçin Satışa Çıkıyor

By on 16 Nisan 2018

Ferrari tarihinde karşımıza çıkmış pek çok modelin üzerinde, meşhur şahlanmış at logosuyla birlikte “Pininfarina” ve “Bertone” imzalarını da karşımıza çıkar. İtalya merkezli üreticilerin yanı sıra dünyanın hemen her yerinde köklü üreticilerde de bahsetmekte olduğumuz bu ikilinin izlerini görebiliriz.

ferrarisergio2

Ferari ve Alfa Romeo tarihi için bir adım daha önemli olan Pininfarina, 2013 yılında markanın belki de en sınırlı modellerinden birisi olarak şu anda görmekte olduğunuz Sergio‘yu üretti. Konsept aşamasından üretim bandına çıktığında toplamda sadece 6 adet olarak planlanan Sergio, sahip olduğu tasarım hatlarıyla bu zamana kadar gördüğümüz hiçbir Ferrari’ye benzemiyor.

ferrarisergio7

Satışa sunulduğu dönem içerisinde halihazırda kısıtlı olan üretim adedinin de etkisiyle kısa süre içerisinde tükenen modeli anlamlı kılan en önemli noktası “Sergio Pininfarina“yı anmak adına hayata geçirilmiş olmasıydı. Gerek tasarımı gerekse üzerinde taşıdığı anlamıyla eşsiz olan Ferrari Sergio, kısa süre içerisinde yeni bir sahibe kavuşacak.

ferrarisergio5

458 Spider tabanlı olarak geliştirilmiş bir otomobil olan Ferrari Sergio’da 4,5 litrelik V8 makineye yer veriliyordu. Bu motor her ne kadar standart 458 ile birebir aynı olsa da, araçta sunulan 600 PS‘lik güç değeri Speciale seviyesinde planlanmıştı. Bu verilerle o güne kadar üretilmiş en güçlü V8 motora sahip Ferrari modellerinden birisi olarak da kayıtlara geçen Sergio, bir anlamda günümüzde hüküm süren 488’in abisi konumunda. Düzenlenecek açık artırma etkinliğine satışa sunulacak olan aracın 3,5 ile 4 milyon dolar arasında alıcı bulması bekleniyor.

ferrarisergio14

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir