Ferrari Modellerine İki Ödül Birden!

By on 07 Şubat 2012

Ferrari’nin yenilikçi V8 motor ve üstün tasarım özellikleriyle ön plana çıkan 458 Italia modeli ve aynı modelin katlanabilir metal tavanlı versiyonu olarak ön plana çıkan Ferrari 458 Spider, Almanya’nın dünya çapında en önemli uzman otomotiv yayınlarından Auto Motor & Sport okuyucuları tarafından ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz yıl içinde birçok uzman otomotiv yayını tarafından aldığı ödüllerle başarısını taçlandıran Ferrari 458 Italia, “En İyi İthal Spor Otomobil” alanında birinciliğe ulaştı. “En İyi İthal Cabrio” alanında ise Ferrari 458 Spider, yine Alman Auto Motor & Sport okuyucuları tarafından en iyi olarak ödüllendirildi.

Ferrari’nin arkadan itişli ve orta-arka motorlu spor otomobil serisinin evrimini simgeleyen Ferrari 458 Italia ve Ferrari 458 Spider modelleri, tüm dünyada büyük ticari başarılar kazanırken, bir yandan da prestijli ödüller almaya devam ediyor. Daha önce BBC Top Gear Dergisi’nin “Yılın Süper Otomobili” ve “Yılın Otomobil” ve Auto Express Dergisi’nin “Yılın Performans Otomobili” seçtiği Ferrari 458 Italia, şimdi de Auto Motor & Sport okuyucuları tarafından ödüllendirildi. “En İyi İthal Spor Otomobil” seçilen Ferrari 458 Italia ile birlikte Ferrari 458 Spider modeli de “En İyi İthal Cabrio” olarak en yüksek oyu alarak ödül almaya hak kazandı.

FerMas tarafından 474 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatıyla ülkemizde de satışına devam edilen Ferrari 458 Italia, yenilikçi V8 motoru ve Pininfarina imzalı göz kamaştıran tasarım özellikleriyle dikkat çekiyor. Ferrari 458 Spider ise 540 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla müşterilerine teslim ediliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir