Facebook ve Twitter’a Bağlanabilen Fiat 500L, Fuarda İlgi Odağı Oldu!

By on 07 Kasım 2012

5 yılda global anlamda satışları 800 bin adeti geçerek büyük bir ticari başarı kazanan Fiat’ın efsane modeli 500’ün tasarım öğelerini taşıyan yeni modeli Fiat 500L,

2013 yılı itibariyle ülkemizde de satışa sunulmadan önce İstanbul Autoshow Fuarı kapsamında Türkiye’de görücüye çıktı.

Bir MPV’nin fonksiyonelliği ve geniş yaşam alanına sahip olan Fiat 500L, bir kompakt SUV’un tasarımı ve sürüş özeliklerini sunmasıyla da öne çıkıyor. Fiat 500L, farklı sınıflardaki araçların özelliklerin bir araya geldiği sıra dışı bir otomobil olarak dikkat çekiyor.

Fiat 500L modeliyle yeni yıla hızlı bir giriş yapmayı amaçladıklarını dile getiren Fiat Marka Direktörü Okan Baş, “Kendini tüm dünyada sevdiren tasarım ikonu Fiat 500’ün hatlarını bir MPV’nin fonksiyonel yönleri ve SUV’nin sürüş özelikleriyle birleştiren Fiat 500L’yi ilk olarak fuar kapsamında sergileyerek Türk müşterilerin beğenisini ölçümlüyoruz” açıklamasını yaptı.

Fiat’ın yeni müşteri taleplerini karşılama hedefinin bir parçası olarak ilk olarak 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Fiat 500L, 2012 İstanbul Autoshow Fuara kapsamında Türk otomobil severlerin karşısına çıktı. Fiat Marka Direktörü Okan Baş, “Kendini tüm dünyada sevdiren tasarım ikonu Fiat 500’ün hatlarını bir MPV’nin fonksiyonel yönleri ve SUV’nin sürüş özelikleriyle birleştiren Fiat 500L’yi ilk olarak fuar kapsamında sergileyerek Türk müşterilerin beğenisini ölçümlüyoruz” açıklamasını yaptı.

Fiat 500L: Kendini Sevdiren Tasarım ve Gerçekten Geniş Yaşam Alanı!

Fiat’ın tasarım merkezi tarafından şekillendirilen Fiat 500L, Fiat 500 modelini önden andıran tasarım özellikleriyle ilk bakışta sıcak ve tanıdık bir izlenim bırakmayı başarıyor. Bununla birlikte Fiat 500 genlerine uygun ve bir MPV’ye benzer şekilde tasarlanan tavan ve arka bölüm görselliğiyle de dikkat çekmeyi başaran Fiat 500L, geniş camlı yüzeyleri ve tavanıyla da maksimum görüş kolaylığı ve iç mekân ferahlığını sunmayı hedefliyor. Bununla birlikte gövdesi çift renkli olarak tercih edilebilen ve 30’dan fazla renk seçeneği sunulan Fiat 500L’nin alaşımlı jantlar için ayrıca beyaz, gri ve siyah renklerinde tercih yapma imkânı sunularak sayısız tasarım kombinasyonu yapılabilmesine olanak tanınıyor.

Bununla birlikte 4.14 metre uzunluğa, 1.78 metre genişliğe ve 1.66 metre yüksekliğe sahip 5 koltuklu Fiat 500L’nin kabin içinde de müşterilere sunulan çözümlerin çeşitliliği ve kapsamı göze çarpıyor. Yeni Fiat 500L, kabin içinde sunduğu sınıfının en iyi iç mekân genişliği ve 400 litreye varan bagaj kapasitesi özellikleriyle bir adım öne çıkarken, kabin içindeki tüm yolcuları için sunduğu çok miktarda kullanışlı bölmeler ile de yaşam alanının fonksiyonel kullanılabilmesine olarak sağlıyor. Sürüş keyfi ve araç içi konforuna 8 farklı mod kullanarak her hareket yönünde ayarlanabilecek olan koltukların çok yönlülüğü de destek sağlıyor.

İlk bakışta Fiat 500 modeline özgü detayları hatırlatan çizgileri ve uygulamaları gövde rengine sahip gösterge panelinden konfor hissini tam anlamıyla yansıtan döşemelere kadar birçok iç mekân detayı Fiat 500L’nin kendini sevdiren unsurları arasında yer alıyor. Fiat 500’ü andıran biçimde kapsamlı aksesuarlarıyla dikkat çeken Fiat 500L’de farklı gösterge grafiklerden krom kaplamalar ve hatta koku yayıcılara kadar farklı donanımlar sunuluyor.

Facebook ve Twitter’a Bağlanabilen Fiat 500L: İnsan Dostu Teknoloji Üssü

Fiat’ın “insan dostu” teknolojileri, Fiat 500L modelinde de dikkatleri çekecek biçimde yoğun kullanımıyla ön plana çıkıyor. Bu teknolojilerin başında ise Fiat 500L’nin önemli tüm fonksiyonlarını (navigasyon sistemi, bilgi-eğlence, arıza teşhisi) kolay ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi aracılığıyla ilk kez birleştiren yeni dokunmatik ekran ara yüzünün eşsiz özellikleri geliyor. Dahili navigasyon sistemine sahip olan geniş dokunmatik ekran, donanımı kategorinin ötesine taşıyor: küçük bir tablet olmasını sağlayan 5 inç. USB bağlantıları, Bluetooth ve AUX-IN hands-free şeklinde arama yapmayı, en popüler akıllı telefonlar ve MP3 çalarlar aracılığıyla SMS mesajlarını ve sevdiğiniz müzikleri dinleme fırsatını size sunuyor. Direksiyon üzerindeki kontroller ve ses tanıma sistemi bunların hepsini dikkat kaybına neden olmayacak şekilde mümkün kılıyor. Dahası, 500L modeli en modern dijital uygulamaların hepsini bünyesinde bir araya getiriyor. Aracın dokunmatik ekranındaki en popüler uygulamalar sosyal ağ sitelerine, haber kanallarına ve sevdiğiniz dijital kanalları dinleyebilmeniz için internet üzerinden yapılan radyo yayını dâhil tüm web içeriğine erişim sağlıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir