Fabia R5 100 Adetlik Satış Yakaladı

By on 13 Ocak 2017

Skoda’nın motorsporları geçmişinin tüm birikimi ve tecrübesiyle geliştirilen yeni nesil ralli aracı Fabia R5, gücü ve potansiyeliyle 100 adetlik satışa ulaştı. 100. Fabia R5 de, geçtiğimiz günlerde Hollandalı Erik Wevers motorsporları takımına teslim edildi.

Çek Cumhuriyeti’nde üretilen ve yüksek teknolojili dört tekerlekten çekişli “güç makinesi” olan Fabia R5, geçtiğimiz yıl içinde Dünya Ralli Şampiyonası’nda WRC2 şampiyonluğu, kıtalararası müsabakalarda 3 ve ulusal yarışlarda da 10 zafer elde ederek bunu fazlasıyla kanıtladı. 100. Fabia R5’in teslim edilmesi de, bu başarı potansiyelinin, motorsporları dünyasında da kabul gördüğü anlamına geliyor.

Dünyanın farklı coğrafyalarından Fabia R5’e büyük ilgi olduğunu, bunda, 2016’da aldığı ilk dünya şampiyonluğunun da önemli katkısı olduğunu belirten Skoda yetkilileri, aynı zamanda takımlara her türlü desteği vermek amacıyla da çalıştıklarını vurguluyor. 2015 yılında FIA onayı alan 1.6 lt turbo motorlu Fabia R5, 15 ayda hazırlanarak parkurlara çıkmaya başladı. Takımlara sadece araç satmakla kalmayıp, her türlü teknik destek de veren Skoda Motorsport, dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun orijinal yedek parça hizmeti de sunuyor.

Temel versiyonu 180 bin euro’dan başlayan fiyata sahip Fabia R5, WRC 2 sınıfında Finlandiyalı Esapekka Lappi/Janne Ferm ikilisiyle geçtiğimiz yıl ilk FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda ipi ilk sırada göğüslemişti.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir