ETCC’de Borusan Otomotiv Motorsport Türk Bayrağını Podyumda Dalgalandırdı!

By on 22 Nisan 2014

Borusan Otomotiv Motorsport, 2014 ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası)  ilk yarışıyla Avrupa sezonunu açtı. Fransa, Paul Ricard Pisti’nde 19-20 Nisan tarihlerinde gerçekleşen yarışta, BMW 320 TC’nin direksiyonundaki Aytaç Biter, yarışı podyumun 3’üncü basamağında tamamladı.

Son altı sezondur WTCC, ETCC ve Endurans serilerinde yarışan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2014 yurtdışı sezonuna ETCC ile başladı. WTCC’nin (Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası) ev sahipliği yaptığı ETCC Fransa’nın Le Castellet kentindeki Paul Ricard Pisti’nde 19-20 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. 19 Nisan Cumartesi sıralama turlarıyla başlayıp 20 Nisan Pazar günü ard arda koşulan 2 yarışla son bulan ETCC ilk ayağında Borusan Otomotiv Motorsport’un 2 farklı araç ile start aldı.

BOM’un bu sezon araç parkına kattığı 330 hp güç üreten 1,6 lt. Turbo motora sahip BMW 320 TC ile yarışan Aytaç Biter, Yoğun sağanak yağış altında gerçekleşen her 2 yarışı da kendi klasmanında 3’üncü bitirerek podyumun 3’üncü basamağında Türk Bayrağı’nı dalgalandırdı Biter; “Borusan Otomotiv Motorsport ile 22’inci uluslararası yarışımın ve takımımın tecrübesiyle bu başarıyı elde ettik. Borusan Otomotiv Motorsport ile uluslararası arenada kazandığımız bu başarıyla mücadelemizi yurtdışında, podyumun daha üst basamakları için sürdüreceğiz.” dedi.

podyumBorusan Otomotiv Motorsport’un pilotu olarak 2010 yılından bu yana Borusan Otomotiv ve Castrol ile desteklenen henüz 17 yaşındaki Kaan Önder ise, bu sezon ilk kez ETCC’de BMW 320si ile start aldı. Henüz ehliyeti bile olamamasına karşın ETCC serisindeki güçlü rakiplerin arasında yer alan Kaan Önder,  bu sayede Türk Motorsporlarında da bir ilke imza attı. Bu serideki yarışlara sezon boyunca devam edecek Kaan, tecrübelerini her geçen gün geliştirip her yarışta daha başarılı sonuçlar almak hedefiyle start alacak

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir