En güzel “3” ABT AS3!

By on 16 Kasım 2012

Dünya lansmanından sonra Alman modifiye devi ABT yorumu ile yeni ABT AS3 ilk kez Penta Oto ile Türkiye yollarında!

Kompakt araç sınıfındaki premium klasın temsilcisi Audi A3’ün sportiflik ve dinamizm ile birleşmiş hali olan ABT AS3, Türkiye yollarında fırtınalar estirmeye hazırlanıyor. Uzun yıllar Audi için tuning yapan, tüm Audi araçlarını DTM yarışmaları için hazırlayan ABT’nin patronu Hans-Jürgen, ABT AS3 için “Onu geliştirirken tüm Audi  tecrübemizi ve know-how’umuzu kullandık. AS3’ün sürücü koltuğuna geçenler  tam anlamıyla harmoni içerisinde çalışan bir otomobil kullandıklarını hissedecekler” şeklinde konuşuyor.

ABT AS3, performansın tarihini yazacak!

Audi A3’ün en güçlü motoru olan 2.0TFSI için ABT tarafından geliştirilen yeni  motor performans kiti şaşkınlık uyandırıyor. Hali hazırda güçlü ve yüksek torku olan 2.0TFSI motor, ABT AS3 motor performans kiti ile tarih yazıyor. Yeni ABT AS3 2.0TFSI’da 220HP’lik standart motor gücü 280HP’ye çıkıyor.

Yüksek tork ve uzun sürüşlerde tasarruf isteniyorsa, ABT’nin Türkiye temsilcisi Penta Oto, öncelikli olarak 2.0lt’lik turbo dizel motor öneriyor.  ABT AS3’ün performans kiti ile 150HP ve 184HP’lik standart motor güçlerine sahip 2.0TDI motorun gücü sırasıyla 180HP veya 210HP’ye kadar yükseliyor. Bu performans artışları ile birlikte karşımıza, tamamen yüklü olduğunda bile performansından hiç bir şey kaybetmeyen, bir otoyol çılgını çıkıyor.

ABT, büyük hacimli motorların yanı sıra, bilhassa Türkiye’de tercih edilen 1.2 TSI , 1.4 TSI benzinli ve 1.6 TDI dizel motorlar için de eşsiz performans artışı sağlıyor.1.4 TSI’ın 122 Hp/200 Nm olan verileri 160 Hp/250 Nm’ye  , 1.2 TSI’ın 105 Hp/175 Nm olan verileri 140 Hp/220Nm ‘ye yükselerek küçük hacimli bir motordan alınabilecek en optimal noktaya çıkarılmış oluyor. Ayrıca 1.6 TDI motorun 105 Hp / 250 Nm olan gücü 125 Hp/285 Nm’ye çıkarak 1.6 litre hacimli otomobiller arasında en güçlü motorlar arasına giriyor.

Yeni body kit ile ABT AS3 çok daha güçlü ve sportif…

Yeni ABT AS3, sürücüsünün, kullandığı her km’den ayrı bir zevk alabileceği çok özel bir araba.  Bu yüksek performansı da kalp atışlarınızı hızlandıracak bir body kit ile tamamlamanız mümkün. ABT AS3’ü çok daha iri ve güçlü gösteren yeni ön ızgara ve ön spoylerle birlikte tercih edilen yan marşpiyeller, araçta çok daha iddialı bir görüntü oluşturuyor. Daha sportif bir görünüş  yakalamak isteyen ABT tasarımcılarının tercih ettiği  arka spoyler ve difüzer setine eşlik eden ikiz çift-eksoz çıkışı ise ABT AS3’ü tam bir şampiyon gibi gösteriyor.

Tüm parçalarının bir uyum içinde tasarlandığı yeni AS3 için ABT’nin Türkiye temsilcisi Penta Oto’nun önerisi 18inç ve 19inç yeni jant-lastik kombinasyonları ile AS3’ü bir adım öne çıkartan yeni DR ve CR alaşımlı jantlar…

 

ABT AS3  için Türkiye’de Penta Oto’ya ulaşabilirsiniz. ABT AS3’ün  sahip olduğu benzinli ve dizel tüm motor seçeneklerinde sunulan performans paketlerinin maliyeti 1,490 Euro civarındadır. ABTAS3’ü diğer tüm A3’lerden farklı kılan ve içerisinde ön panjur, ön spoyler, yan marşpiyeller, arka  tampon difüzer, arka bagaj spoyleri ile özel egsoz ve süspansiyon sistemi bulunan yeni Body Kiti aracınıza yaptırmak isterseniz maliyet yaklaşık 2,490 Euro’ya kadar y

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir