mouse ile üzerine gelince

Elektrikli Motosiklet Pazarına iki Yeni Model: Falcon 01 ve Falcon BLK

By on 24 Mart 2020
elektrikli-motosiklet-pazarinin-ilginc-tasarimi-yeni-uyeleri-ile-tanisin-1

Elektrikli bisiklet yanında elektrikli motosiklet pazarı da büyümesini sürdürüyor. Bu tarafın en yeni üyeleri olan Falcon modelleri ise ilginç tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Kapalı jant yapısının tercih edildiği motosikletler, genel olarak modern görünüyor ancak bunu basit sayılacak bir tasarımla harmanlamayı biliyor.

elektrikli-motosiklet-pazarinin-ilginc-tasarimi-yeni-uyeleri-ile-tanisin-4

Yeni motosikletlerden Falcon 01 modeli üç farklı modla geliyor en yüksek modda 6 kW motorla 105 km/s hıza çıkabiliyor. Falcon BLK modeli ise 12 kW değeriyle 137 km/s hızın üstüne rahatlıkla çıkabiliyor deniyor. Ulaştıkları maksimum hızlar birçok kişi için fazlasıyla yeterli olan motosikletler, özellikle şehir içi kullanımı için iyi görünüyor. Elbette yerleşik aydınlatma sistemine sahip modellerden Falcon 01 yaklaşık 80 km menzil sunuyor. Menzil değeri Falcon BLK‘de ise 160 km seviyesine kadar çıkış yapıyor.

elektrikli-motosiklet-pazarinin-ilginc-tasarimi-yeni-uyeleri-ile-tanisin-2

Yüksek hızlı şarj desteğini de taşıyan motosikletler, yerleşik ekran üstünden temel veriler hakkında bilgi verebiliyor. Önde ve arkada çift pistonlu hidrolik disk frenler kullanılan Falcon ailesi, tahmin edebileceğiniz üzere çok da ucuz değil. Sadece 20 adet üretilecek Falcon BLK için 15 bin dolar verilmesi gerekiyor. Falcon 01 ise 8 bin dolarlık bir fiyata sahip.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir