Elektrikli Hyundai Kona İddialı Menzil Değeriyle Geliyor

By on 14 Ekim 2017

Hyundai’nin dikkat çeken tasarım karakteriyle geçtiğimiz haziran ayında tanıtımını gerçekleştirdiği kompakt SUV modeli Kona merakla beklediğimiz modeller arasındaki yerini koruyor. Opsiyonel olarak da olsa dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip olmasıyla meraklılarının ilgisini çekecek olan araç için geri sayım devam ederken yurt dışından gelen yeni bilgiler, aklında elektrikli bir otomobil almak olanları sevindirecek gibi gözüküyor.

Hyundai’nin tamamen elektrikli Kona için hazırlık içerisinde olduğunu belirten kaynaklar bu versiyonunu tanımı için Cenevre Otomobil Fuarı 2018‘i gösteriyor.

hyundaikonae2-1000x562

Halihazırda IONIQ ile hibrit ve elektrikli sınıfında yer alan Hyundai’nin Kona’nın elektrikli versiyonunda tamamen farklı bir güç ünitesi ve daha büyük bir batarya paketi kullanması gündemde. Bu yeni kombinasyonla 390 ile 400 kilometre aralığında menzil değeriyle kullanıcıların karşısına çıkmayı düşündüğü belirtilen Hyundai, 2020 yılına kadar planladığı 15 elektrikli aracın başlangıcı Kona projesiyle hızlandırabilir.

hyundaikonae3-1000x562

Elektrikli modellerin yanında hidrojen yakıt teknolojisi üzerinde de önemli çalışma yürüttüğünü bildiğimiz Hyundai’nin burada da 800 kilometre civarlarında menzil değeri sunabilecek konuma geldiği söyleniyor. Vergilerin ciddi anlamda üzücü boyutlara ulaştığı Türkiye için tercih edilebilecek bir model olan elektrikli Kona’yı oldukça hareketli günler bekliyor gibi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir