Elazığlı İsaş Gıda, araç parkındaki Ford Cargo sayısını 20’ye çıkardı…

By on 01 Mart 2012

Elazığ’ın önde gelen un ve yem fabrikalarından İsaş Gıda Sanayi, Ford Otosan’ın Ocak ayında yaptığı teslimatla araç parkındaki Ford Cargo sayısını 20’ye çıkardı. Ford Otosan Satış Bölge Müdürü Baran Süslü ile satışı gerçekleştiren Elazığ Ford yetkili satıcısı Çetinkayalar Kamyon Satış Müdürü Ergun Deniz, 7 adet Ford Cargo 1838T çekiciyi daha, İsaş Gıda Sanayi’nin sahibi Ebedin Ergun’a törenle teslim etti.

İsaş Gıda Sanayi’nin sahibi Ebedin Ergun, törende yaptığı konuşmada, Ford Cargo’ların düşük  yatırım ve işletme maliyetlerinin yanı sıra, faaliyet gösterdikleri tüm bölgelerde bulunan servis noktalarıyla da kendileri için vazgeçilmez olduğunu belirtirken,  “Ford Cargo çekicileri önümüzdeki dönemde de araç parkımıza eklemeye devam edeceğiz” dedi.

2011’in en çok satan 2’nci çekicisi: Ford Cargo 1838T

3682 adet satış rakamıyla, 2011 yılının en çok satan 2. çekicisi olan Ford Cargo 1838T çekici;  ekonomikliği ve düşük işletim giderleriyle iş sahiplerinin; üstün performansı ve konforuyla sürücü beklentilerinin tam karşılığını veriyor. Klima, retarder ve elektromekanik takograf gibi standart sunulan özellikleri, rekabetçi yakıt tüketimi, mandallı tip konforlu şanzımanı ve 2 yıl sınırsız km garantisi ile Ford Cargo 1838T çekici, komşu ülke ve yurtiçi taşımalarında ulusal ve uluslararası firmalara en uygun çözümleri sunuyor.

Ford Cargo’lar, 1 milyon m2lik alana sahip olan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretiliyor. Yurtiçinde 35 yetkili satıcı, yurtdışında 20 distribütör ile müşterilere ulaşırken; Rusya, Türki Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da 50’ye yakın ülkeye ihraç ediliyor.

1500 kişiye istihdam sağlayan Ford Otosan İnönü Kamyon Fabrikası’nda Euro 5 normlarına uygun, çevre dostu Ecotorq motor üretimi yapılıyor. 7,3 lt ve 9 lt. Silindir hacminde 260PS/320PS/360PS/380 PS güce sahip motorlar yüzde 100 Türk işgücüyle yüzde 100 yerli üretiliyor. Türkiye’nin kendi markasıyla kendi motorunu üreten tek kamyon markası olan Ford Cargo, yüzde 70 yerlilik oranı ile Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir