Efsane Geri Dönüyor

By on 26 Şubat 2016

Safari Motorsport Opel Türkiye ile yaptığı iş birliği neticesinde Opel Corsa OPC Cup organizasyonunu Haziran ayında başlatarak yepyeni bir projeye imza atıyor. 4-5 Haziran’da İzmir Ülkü Pisti’nde başlayacak olan organizasyon 6 ayak, 12 yarış üzerinden koşulacak. Ekim ayına kadar devam edecek şampiyonanın 2 ayağı Almanya’da gerçekleştirilecek. Özel olarak 230 beygir güce çıkartılan Opel Corsa OPC’ler sadece Türkiye’yi değil motorsporlarının beşiği Almanya’yı da titretecek.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Safari Motorsport’un kurucusu Hakan Dinç’in girişimi ile düzenlenecek Corsa OPC CUP organizasyonuna ilişkin heyecanlı ve mutlu olduklarını ifade ederek Corsa OPC Cup organizasyonu boyunca keyifli ve renkli yarışlara tanık olacağız ”dedi. Keklik “Eğlence ve adrenalin demek olan bu tarz sportif amaçlı geliştirdiğimiz otomobiller Opel markamızın sahip olduğu ileri mühendislik ve teknolojileri ortaya koyması bakımından önem taşıyor ve performansın yanı sıra tasarımımızdaki sportif öğelerde meraklısı olanlara alternatif bir fırsat sunmamıza imkan veriyor. OPC serisi gerçekten özel bir seri. Performans, donanım ve fiyat eğrisi gerçekten dikkat çekecek kadar iyi bir alternatif. Opel Performans Center’ın tasarımcıları standart Corsa’yı nefes kesen sportif bir otomobil haline getirdiler’’ dedi.

1994-2001 yılları arasında Opel Motorsport’un birinci pilotluğunu yapan ve yine 1994 yılında ilk tek marka kupası organizasyonunu Opel Astra Cup ile gerçekleştiren Safari Motorsport’un kurucusu Hakan Dinç: “Yıllarca pilotluğunu yaptığım Opel markası ile bu önemli organizasyonu gerçekleştirmekten ötürü çok mutluyum. Türkiye’deki motorsporlarına Opel ile çok büyük renk katacağımıza ve heyecan getireceğimize inanıyorum. Opel Türkiye’ye motor sporlarına gönül vermiş biri olarak bu organizasyona sağladığı destek için de ayrıca teşekkür ediyorum.’’ dedi.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir