Dünyanın En Güçlü SUV’ına Selam Dur:Dodge Durango SRT Hellcat

By on 03 Temmuz 2020
2021-dodge-durango-hellcat-2

Dodge‘un tek hamlede gerçekleştirdiği üçlü şov paketi duyurusunun ikinci üyesi yeni Durango oldu. 2021 model yılıyla birlikte makyaj operasyonuna alınan model, Hellcat paketiyle birlikte performans dinamiklerini bambaşka bir noktaya taşıyor.

Bu nokta Durango’ya dünyanın en güçlü SUV modeli rozetini de beraberinde getirdi. Hell cat paketinin sadece 2021 model yılıyla birlikte sunulacağının altını çizen marka, ailenin diğer üyelerinden bildiğimiz motoru oldukça başarılı ve esnek şekilde kullanarak da takdir topluyor.

2021-dodge-durango-hellcat

Kaputunun altında 6,2 litrelik sekiz silindirli makineyle gelen 2021 Dodge Durango SRT Hellcat, 720 PS güç ve 874 Nm torkla fabrikadan sokaklara “salınacak.”

2021-dodge-durango-hellcat-1

Standart olarak 8 kademeli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş altyapı kombinasyonuyla gelen model için açıklanan performans değerleri binek spor otomobillere meydan okuyor.

2021-dodge-durango-hellcat-3

0’dan 100’e hızlanmasını yaklaşık 3,5 saniye tamamlayabildiği açıklanan modelin maksimumda 290 km/s hıza çıktığını görüyoruz. “Çeyrek mil” raporu is 11,5 saniye olarak kayıtlara geçen Durango SRT Hellcat’in, 4 tona yaklaşan yük çekme gücüyle de yüzümüzde tebessüm oluşturuyor.

2021-dodge-durango-hellcat-5

Makyajla birlikte Durango ailesinin diğer üyelerinde olduğu gibi Hellcat’in kokpitinde de hissedilir bir iyileşme gözlere çarpıyor. Konsolun merkezinde konumlandırışan 10.1 inçlik multimedya ekran, nappa deri döşeme, ısıtmalı koltuklar ve kalite algısını artıracak diğer pek çok parça karşımıza çıkıyor. Sonbahar dönemiyle birlikte sipariş süreci başlayan Durango SRT Hellcat de önümüzdeki yılın ilk çeyreği içerisinde sokaklarda olacak.

2021-dodge-durango-hellcat-6

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir