DS 3 Crossback’ten İlk Detaylar

By on 14 Eylül 2018

Kelimenin tam anlamıyla yeniden doğan markasının ikinci iddialı modeli olmak için hazırlanan DS 3 Crossback önümüzdeki günlerde sahneye çıkacak. Paris Otomobil Fuarı‘nın önemli katılımcılarından birisi olarak beklediğimiz modelle ilgili geride bıraktığımız gün ipuçlarını göndermeye başlayan DS, görünüşe göre sızıntılara engel olamamış durumda.

ds3cros8

Worldscoop kaynaklı olarak paylaşılan ilk fotoğrafları üzerinden gerek iç gerekse dış bölümleriyle ilgili çok ciddi bilgi sahibi olduğumuz otomobilde, abisi 7 Crossback‘in yaptığı süksenin bir benzerini görme ihtimalimiz bir hayli yüksek. Ön bölümü itibarıyla yeni jenerasyon yüz forumunu birebir oranda koruyan DS 3 Crossback, arka tarafta bunu daha kompakt boyutlarda sürdürmekte.

ds3cros9

7 Crossback modeliyle benimsediği elmas formunu ailenin küçük üyesinde de hataya yer bırakmayacak şekilde kullanan DS, en temel farkı kokpitte yapmayı tercih etmiş. Ön bölümünde kullanılan ızgara, LED ışıklandırma grubu ve tampon gibi detaylar büyük oranda yeniliğe uyarken, arka tarafa doğru gidildikçe daha ovalleşen hatlar akıllarımıza biraz Mazda CX-3‘ü de getirmedi değil. Kapıları açıp içeriye girdiğimizde 7 Crossback’ten oldukça ayrılan karakteristik bir kokpit görüyoruz.

ds3cros2

Seri üretim felsefesinden sıkılmış ve farklı sınıflarda farklı karakterler görmek isteyen kullanıcıları memnun edecek olan bu detaylar, özellikle konsoldaki elmas formuna gizlenen fonksiyonları ön plana çıkartıyor. Dijital sürücü ekranı ve bir hayli geniş olan multimedya ekran da gereklilikleri karşılama noktasında görev yapacak.

ds3cros1

Resmi teknik verilerini önümüzdeki gün öğrenmeyi beklediğimiz DS 3 Crossback ile ilgili altı çizilmesi gereken son bir nokta var. Tamamen elektrikli versiyonun da tanıtılacağına dair bazı bilgilerin olduğu otomobilde, tek seferde 450 kilometre gibi çok ciddi menzil değerinin de yüksek sesle dile getirilenler arasında olduğunu sizlerle paylaşalım.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir