Doğa’nın Yakışıklısıyla Trekking Yapmaya Ne Dersiniz? Fiorino Trekking…

By on 25 Ağustos 2012

Fiat Fiorino ailesinin doğa koşullarına uygun olarak ürettiği Fiat Fiorino Trekking, özellikle doğa sporlarını seven müşteri kitlesinin beğenisine sunuldu. Özel geliştirilmiş tasarım detaylarıyla ilgi odağı olmaya devam eden doğanın yakışıklı üyesi Fiorino Trekking’i bizde sizler için test edelim dedik. Gelin bu yakışıklıyı daha yakından tanıyalım…

TASARIM
Fiorino Trekking dış tasarım detayları bakımından diğer Fiorino modellerinden biraz kendini soyutlamış. Özel tasarlanmış tampon yapısı ve bunu tamamlayan geniş yan çıtaları, yerden yükseltilmiş süspansiyon yapısı Fiorino Trekking’e arazi aracı havası katmış! Bununla birlikte arazi şartlarına uygun olarak üretilmiş olan geniş taban lastikleri de otomobilin dış tasarımında öne çıkan bir başka unsur olmuş… Aracın arka cephesinden baktığımızda ise klasik Fiorino çizgilerinin Trekking modelinde de karşımıza çıktığını gördük. Ancak krom kaplama yan çıtaların devamının arka tamponun altında kullanılması da Fiorino Trekking’e tasarımsal bir olgu oluşturmuş.

İÇ MEKÂN VE KONFOR
Fiorino Trekking’in iç tasarımında kullanılan malzeme kalitesi bizce sınıfına oranla yeterli seviyede. Bununla birlikte saklama gözlerinin çok oluşu da yolculuğumuz esnasında bizi oldukça rahatlattı. Klasik üç kollu direksiyon üzerine konumlandırılmış ses sistemi tuşları, Tom Tom navigasyon sistemi (bu opsiyonel olarak sunuluyor), özel tip tavan yayları, Star&Stop sistemi, park sensörü, yokuş kalkış desteği, yol bilgisayarı, rodya-mp3 çalar, USB çıkışı Fiorino Trekking’in konfor özelliklerinden sadece bazıları! Test süremiz boyunca sanki normal bir otomobilin konforunu ve yol tutuş hissini bize hatırlatan Fiorino Trekking ile biraz engebeli arazi yollarına çıktığımızda ise yollarda bana mısın demeden tepecikleri bir bir aşarak bizi kendine hayran bıraktı!

PERFORMANS VE YAKIT EKONOMİSİ
Test aracımız Fiorino Trekking 1.3 litrelik multijet motora sahip olup bu motor 4000 devirde 200 Nm’lik bir tork üreterek 95 beygirlik bir güç elde ediyor. Test süremiz boyunca bize oldukça ekonomik değerler sunan Fiorino Trekking, şehir içinde 100 km’de ortalam 4,5 litrelik yakıt değeri sunarak ne kadar ekonomik bir araç olduğunu kanıtladı!

GÜVENLİK
Güvenlik konusunda da rakipleri arasında kendini gösteren Fiorino Trekking’in güvenlik ekipmanları arasında ABS, EBD, ESP (Elektronik stabilite programı), ASR (Çekiş kontrol sistemi), yokuş kalkış destek sistemi, yangın önleme sistemi yer alıyor.

FİYAT
Test aracımızın anahtar teslim satış fiyatı 34.110 ile 36.280 TL arasında değişiyor.

SONUÇ
Arazi şartlarına uygun olarak üretilmiş olan Fiorino Trekking’i test ederken firmanın bu konuda ne kadar yol kat ettiklerine bir kez daha şahit oldum! Gerek şehir içi trafiğindeki kıvraklığı gerekse de arazi koşullarındaki inanılmaz çevik duruşu ile Fiorino Trekking markasının hakkını vermiş gözüküyor… Özellikle doğa sporlarını seven geniş aileler için ideal bir otomobil olan Trekking’i bende size tavsiye ediyorum! Şimdiden bu doğanın yakışıklısını alacaklara kazasız ve keyifli sürüşler dilerim…

 

Otomobilinize bindiğinizde emniyet kemerinizi takmayı unutmayın ki sevdikleriniz üzülmesin!

 

YORUM FARKI
HAKAN ALKAN
twitter.com/alkanhkn
facebook.com/Hakan Alkan

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir