Doğa Dostu Elektrikli Exora Reev ve Saga İle Uzun Süreli Sürüş Keyfi…

By on 05 Aralık 2012

Ulubaşlar Holding bünyesinde hizmet veren Proton Otomobil’in çevre dostu, elektrikli modelleri; Exora Reev ile Saga Ev, 2013 yılında Türkiye yollarına çıkmayı hedefliyor. İleri mühendislik uygulamaları sonucunda elektrikli araç segmentindeki en uzun menzile sahip bu araçlar; doğaya zararlı atık salmama özelliği sayesinde çevreci bir görünüm sergiliyorlar.

Türkiye pazarında 2013 yılı içerisinde yer alması hedeflenen araçlar; teknolojik ve modern yapısı, çevreci-doğa dostu özellikleri ve şık dizaynıyla kullanıcılarını bekliyor.

Full Şarj İle 1000 Km Sürüş Menzili

Hem pil hem de yakıt kullanımına imkân sağlayan bu araçlar, pil kullanılırken çevreye hiç zarar vermiyor. Alışılagelmiş hıbrıd araçlardan farklı olarak 400cc gücünde lityum iyon pilleri besleyen jeneratörü sayesinde 1000 km menzile kadar çıkabilen bu araçlar hareket halindeyken de şarj edebilen jeneratörü sayesinde daha uzun mesafeleri katedebiliyor.

Sıfıra Yakın Emisyon Ve Dışarı Zararlı Atık Salmama Özelliği

Proton’un ileri düzey mühendislik uygulamaları sonucunda ürettiği, elektrikli araç pazarında en uzun menzile sahip olan araçlar Exora Reev ve Saga Ev; fosil yakıt kullanmamaları nedeniyle sıfıra yakın emisyon değeri ve dışarı zararlı atık salmama özelliğine sahip. Böylelikle daha sağlıklı ortamlarda sürüş imkanı sunan bu araçlar; aynı zamanda doğanın da dostu.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir