Dikkat Çeken Tasarımıyla Elektrikli Motosiklet Tarform Luna

By on 26 Haziran 2020
dikkatleri-uzerine-toplayan-sik-elektrikli-motosiklet-tarform-luna-4

Elektrikli motosiklet Tarform Luna, normalde 2018 yılında duyurulmuş bir geleceğin ulaşım aracı. Bazı mühendislik sorunları nedeniyle çıkışı ertelenen model, söylendiği kadarıyla artık çıkışa hazır durumda.

Klasik motosiklet çizgisini “retro bir hava” ile geleceğe taşıyan Luna, merkezinde 55 beygir (41 kW) gücünde PMAC elektrik motoru taşıyor. 10 kWh lityum iyon pil paketiyle donantılan motosiklet, açıklandığı kadarıyla 153 km/s hıza kadar çıkabiliyor ve 0’dan 100 km/s hıza 3,8 saniyede ulaşabiliyor.

dikkatleri-uzerine-toplayan-sik-elektrikli-motosiklet-tarform-luna-7

Menzili kullanıma da bağlı olarak 200 km seviyesine kadar çıkan motosiklet, açıklandığı kadarıyla 200 kg ağırlığında. Fren yapıldığında oluşan enerjiyi geri kullanabilen elektrikli motosiklet Tarform Luna, alüminyum gidonuna çok güzel entegre edilmiş bir ekran taşıyor.

dikkatleri-uzerine-toplayan-sik-elektrikli-motosiklet-tarform-luna-10

Model teknolojik olarak da boş gelmiyor. Örneğin Luna’da bir kör nokta uyarı sistemi yer alıyor. Motosiklet bu sayede arkadan gelen trafiği koltuğu titreterek sürücüsüne bildirebiliyor. Aynı zamanda arkasında bir kamera da yer alan model, bir akıllı telefon uygulamasına da sahip.

dikkatleri-uzerine-toplayan-sik-elektrikli-motosiklet-tarform-luna-6

Burada farklı konularda bilgi alınabiliyor. Sanal olarak ses verebilen ve böylece şehir içerisindeki yayaların farkındalığını artıran Luna, açıklandığı kadarıyla 2021 yılında düşük miktarda üretime giriyor. Fiyat ise 24 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir