Daha çekici, Daha Modern ve Daha Teknolojik Partner Tepee…

By on 01 Haziran 2012

Markanın yeni tasarım kodlarını benimseyen Yeni Peugeot Partner Tepee’nin tasarımı yenilendi ve aracın ticari başarısını pekiştirmek için motor seçenekleri ve donanımlarında en son teknolojiler benimsendi. Yeni Peugeot Partner Tepee, 5 donanım seviyesi ve yeni 115 hp motor seçeneği ile Haziran ayında Türkiye pazarına sunuluyor.

Yeni Peugeot Partner Tepee, güçlü kişiliği, modern görünümü, sınıfında benzeri görülmemiş teknolojik donanımları, geniş iç mekan, modülerlik ve örnek kullanım özgürlüğü gibi özellikleriyle ayırt ediliyor.

Peugeot, Partner ile 1996 yılında yeni bir hafif ticari araç sınıfı olan kombi van sınıfını yarattı. Örnek iç mekan genişliği ve pratikliğe sahip çok yönlü kullanımlı Partner Tepee’nin başarısı, 2011 yılında da aralıksız olarak artmaya devam ederek Avrupa’da 45 000 araç satışının üzerine çıktı. Bu performansı sağlamlaştırmak amacıyla Peugeot 2012 yılının Haziran ayında Yeni Partner Tepee’nin lansmanını yapıyor.

Güçlü Karakterli ve Modern Bir Tasarım

Yeni Partner Tepee kişiliğini dışa vuruyor ve yeni Peugeot kimliğinin tasarım özelliklerini yansıtan yeni tarzını sunarak kalite seviyesini artırıyor. Yeni ön yüz, yeni bakış, yeni dikiz aynaları, yeni Peugeot logosu… Modernliği aynı zamanda Kombi Van sınıfında bir ilk olarak LED’li gündüz farlarının varlığıyla da kendini ifade ediyor. Viraj fonksiyonlu sis lambaları ile çok sayıda kromlu kaplamalar ve siyah iç maskeli yeni arka stoplar da çekiciliğinin artmasına katkıda bulunuyor. Partner Tepee böylece Peugeot Markası’nın yeni tasarım kodlarını benimsiyor ve binek otomobil dünyası ile daha fazla bütünleşiyor. İç mekan da yeni ambiyanslar ve donanım seviyeleri sunarak bu esinlenmeden yararlanıyor.  Bu yeni tarza, sadece teknolojik yenilikler değil Partner Tepee’nin başarısına katkıda bulunan geniş iç mekan, modülerlik, dinamik sürüş özellikleri, ileri düzey çekiş kontrol sistemi Grip Control ve Zenith cam tavan gibi üstünlükler de eşlik ediyor.

Benzersiz Modülerlik ve Geniş İç Mekan

İç mekanda kabin hacmi dikkat çekici ve modülerliği ile örnek oluşturuyor. Partner Tepee’de portföy şeklinde katlanır ve yerinden çıkartılabilir koltuklar sunuluyor. Koltuklara rahatça oturan yolcular ferah bir iç mekan (tavan mesafesi 1,02 m, arka diz mesafesi 245 mm) ve bol sayıda eşya saklama alanından (açık veya kapalı 76 litrelik alan) yararlanıyor.

Tablet altı 675 litrelik bagaj hacmi, arka alanın tamamı kullanıldığında 3000 litreye kadar çıkabiliyor.

Yaşanması keyifli Partner Tepee, yolcularına versiyonlara göre, ESP, yan hava yastıkları, çift bölgeli otomatik klima, arka park yardımı, elektrikli katlanır yan aynalar, hız sabitleme sistemi, aydınlık ve yağmur sensörleri gibi çok sayıda konfor donanımı sunuyor.

Zenith Tavan, Işığa Ayrıcalık Veriyor !

Partner Tepee’nin tipik ve orijinal tasarımlı Zenith cam tavanı, dört geniş camından gökyüzünün görülmesini sağlıyor ve iç mekanda bütün yolcular için sıra dışı bir aydınlık oluşturuyor.

Zenith tavan, araca dışarıdan bakıldığında gözlere hitap ederken, içeride sunduğu ferah ve aydınlık ortam, havalandırma kanalları ve araç içi parfüm sistemi ile yolcuların keyifli ve rahat seyahat etmelerine hizmet ediyor.

Ailelerin ihtiyacına göre ustaca düşünülmüş pratik eşya saklama gözleri, araç içinde hayatı daha da kolaylaştırıyor: Sürücü üzeri tavan eşya rafı, tavanda orta konsol eşya gözü ve şeffaf eşya rafı, yük bölümünde tavana entegre 2 kapaklı 60 litrelik eşya saklama bölümü.

Arka koltukların üzerindeki havalandırma üfleçleri, iç ortamı kişiselleştirmeye yarayan araç içi parfüm sistemi ile donatılmıştır. Tavan barları, özel sabitleme sistemi ile hem uzunlamasına hem de yanlamasına kullanılabiliyor.

Yeni motor seçenekleri

Partner Tepee’de, markanın tüm bilgi birikimini ve deneyimini yansıttığı 2 adet dizel motor kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

1.6 lt HDi 90 hp

Kalkış anından itibaren yüksek torka sahip olan bu motor, sürdürülebilir kullanım maliyeti, ataklığı ve keyif veren sürüşüyle üstün kalitesini ispatlıyor.

1.6 lt  HDi 115 hp FAP

Bu motor değişken geometrili bir turbo ile donatılmıştır. “Overboost” (geçici yüksek tork) fonksiyonuna sahiptir. “Overboost” fonksiyonu geçici olarak (örneğin bir sollama esnasında veya acil bir durumda birkaç saniyeliğine) 30 nm’lik ilave bir tork sağlar ve bu da aktif güvenlik açısından sürücü için son derece sağlam bir güvence oluşturur.

Tam Güvenlik İçindeki Sürüş Keyfi

Bir Peugeot kullanmanın coşkusu, yeni Partner Tepee’nin direksiyonunda örnek yol tutuşu ve çok sayıdaki güvenlik düzenekleri sayesinde eksiksiz yaşanıyor.

Yürüyen aksam (önde Pseudo Mc Pherson ve arkada deforme kirişli dingil) Partner Tepee’nin sağlam ve performanslı yapısı sayesinde tam anlamıyla kendini ifade edebiliyor. Optimal bir ikincil güvenlik için, bu yapı otomobilin içinde versiyonuna göre 4 hava yastığı veya ESP seçenekleri ile birlikte, önde üçlü efor direkleri tamamlanıyor. Geniş olarak boyutlandırılmış ve standart ABS ile kontrol edilen frenler önde 283 x 26 mm’lik hava kanalcıklı disklerden ve arkada 268 x 12 mm’lik düz disklerden oluşuyor.

GRIP CONTROL® Ve Partner Tepee OUTDOOR İle Her Yol Kontrolünüz Altına !

Yenilikçi Grip Control Sistemi, zorlu yol kosullarını keyfe dönüstürmek isteyen sürücüler için yaratılmıstır. Grip Control Sistemi, ESP’nin özelliklerini bir adım daha ileri götürerek ve ESP ile uyum içinde çalışarak klasik sürüş ve çekiş özelliklerini zorlu yol koşullarına adapte etmek için tasarlanmıstır. Bu paket gelişmiş bir antipatinaj sistemi ve yükseltilmiş süspansiyon ile birlikte sunuluyor.

Standart olarak sunulan sistem, yüksek off-road kapasitesinden yararlanan, yol ve zemin sartları ne olursa olsun klasik bir araçtan çok daha üstün çekisli bir araç arayışındaki kullanıcılara dönük olarak geliştirilmistir.

Amaç, ESP işlemcisinin içine entegre mükemmelleştirilmiş bir antipatinaj sistemi vasıtasıyla ön lastiklerin çekişini ideal seviyeye çıkarmaktır. Sistemde sürücüye ön konsol üzerinde bulunan kumanda yoluyla erişilebilen normal, kum, kar, çamur ve ESP kapalı olmak üzere 5 farklı sürüş modu öneriliyor.

Haziran ayında Türkiye pazarında

Yeni Peugeot Partner Tepee, Haziran ayında Türkiye pazarına 1.6 lt HDi 90 ve 115 hp motor seçenekleri ile sunuluyor. Access, Active, Outdoor, Allure ve Zenith olmak üzere 5 donanım seviyesine sahip olan Yeni Partner Tepee; LED gündüz sürüş farları, elektrikli katlanır yan aynalar, modüler arka koltuklar, cam tavan gibi ekipmanlar ve yeni motorları ile segmentinde fark yaratmaya devam ediyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir