Dacia 10. Yıldönümü Özel Koleksiyonu İle Kutluyor

By on 20 Şubat 2015

Logan modelinin Avrupa’da 2005 yılında ilk kez pazara sunulmasından bu yana on yıl geçti. Bu olay Renault liderliğinde yeniden doğacak ve bütün Avrupa’da eşi görülmemiş bir başarıyı yakalayacak olan Romen markasının yeni tarihinin başlangıç noktası oldu. Bu on yıllık başarıyı kutlamak için, Dacia markası (Dokker Van hariç) ürün gamındaki bütün modellerde sunduğu yıldönümü özel koleksiyonu ile bayram havasına giriyor. Markanın imajı doğrultusunda yalın ve cömert nitelikli bu özel koleksiyon versiyonları, özel Cosmos Mavi renk ve özel tasarım unsurları, yeni bir multimedya ve navigasyon paketi ile satışa sunulacak: Dacia MEDIA NAV Evolution.

Yeni ve özel Cosmos Mavisi

Mavi, Dacia markasının tarihsel rengidir. Yıldönümü özel koleksiyonu mevcut renk seçeneklerinin arasına, markanın sembolik rengi olan bu özel Cosmos Maviyi de dahil ederek bu geleneği bozmuyor. Mavi renk aynı zamanda sade dokunuşlarla iç mekanda da kendini gösteriyor.

Aracın dışında, özgün tasarım ayrıntıları

Yıldönümü özel koleksiyonu versiyonları “Dark Metal” alaşım jantlar ve dikiz aynası yuvaları gibi bir dizi özel tasarım unsurlarıyla öne çıkıyor.

Aracın içinde, özenli detay isçilik

Mavi renk kabin içinde de ince dokunuşlarla kendini gösteriyor. Koltuk döşemeleri ve emniyet kemerleri üzerindeki koyu mavi renkli eklentilerle canlandırılan koyu karbon iç ambiyans ve koltuklarla birlikte, zevkli gri dikişlerle iç mekânın karakteri daha belirgin hale getirildi. Görünüm, ön ve arkada mavi kenar şeritli özel paspaslar ile tamamlanıyor (Lodgy ve Dokker hariç).

Cömert donanımlar

Özel koleksiyon versiyonları, Laureate donanım seviyesi bazındaki cömert ekipman paketine dayanıyor. Özel koleksiyonda klima konforu, hız sabitleyici-sınırlayıcının sağladığı güvenlik ve huzur ile elektrikli ön camlar ve uzaktan kumandalı merkezi kilitlemenin kullanım rahatlığı standart olarak sunuluyor. Sürücüler için günlük kullanımda yararlı olan bütün donanımlar bu sınırlı seride eksiksiz mevcut.

Dacia MEDYA NAV Evolution: Yeni multimedya ve navigasyon paketi

Avrupa’da, opsiylonlar kataloğunda yeni nesil MEDYA NAV Evolution navigasyon sistemi de bulunuyor: Bundan böyle renkli 18cm (7 inç) büyük dokunmatik ekranı ile kullanımı yine çok kolay. Akıllı telefon, USB ve Bluetooth® bağlantısının eklenmesi sayesinde şimdi daha da fazla mobil bağlantı olanağı sunuluyor. Entegre GPS navigasyon sisteminin içeriği TMC (Trafik Mesaj Kanalı) ve tehlikeli bölge uyarı mesajları (ülkelere bağlı olarak) ile zenginleştirildi.

Ayrıntılarıyla MEDYA NAV Evolution sisteminin yeni özellikleri

– TMC trafik bilgilerini içeren, alternatif güzergâh sunumlu (pazara bağlı olarak) entegre GPS navigasyon sistemi,

– Güvenlik uyarıları (tehlikeler, vb),

– Akıllı telefon bağlantısı: Kullanıcının ana ekranda, kendi akıllı telefonundan (Android veya iOS) ücretsiz olarak indirebileceği AHA uygulamasını kullanarak önceden seçmiş olduğu multimedya içeriğine erişimi olacak. Bu uygulama kullanıcıya Facebook® ve Twitter® gibi sosyal ağlara ek olarak kendi multimedya kütüphanesine erişim olanağı verecek (web radyolar, podcast, müzik, sesli kitap). Aynı zamanda otel ve restoranlar gibi yakınlardaki ilgi noktaları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayacak. Ayrıca, telefonla bu işyerleriyle iletişime geçmek ve navigasyon sistemini otomatik olarak ilgili POI noktasına yönlendirmek mümkün olacak,

– Araç (iPhone® 4S’ten itibaren uyumlu) Apple’ın SIRI ses tanıma fonksiyonuna erişim sağlayan direksiyona monte edilmiş kumandalar ile donatılmıştır.

– Yeni simgeleriyle tamamen modern, renkli arayüz.

Dacia MEDYA NAV Evolution MEDYA NAV’ı başarılı kılan özellikleri aynen koruyor: Radyo, multimedya, telefon, haritalar, navigasyon (2D ve Birdview -kuşbakışı- ekran) ayarları ile altı farklı dünya arasında gezinmeyi sağlayan 18cm (7 inç) geniş dokunmatik ekran ve bir ana sayfa. Mükemmel bir ergonomi için ön panelden erişilebilen USB portu veya jak soketine bağlanabilen akıllı telefonlar veya MP3 çalarlar gibi mobil cihazlar. Bluetooth® işlevi sayesinde, Dacia MEDYA NAV kullanıcıların akıllı telefonlarında depoladıkları şarkı ve çalma listelerini kablosuz dinlemeleri için audio-streaming ses akışı özelliğinden yararlanmalarına olanak veriyor.

Geniş Motor seçenekleri ile sunulan sınırlı seri versiyonları

Özel koleksiyon versiyonları Dacia gamındaki mevcut motor seçenekleri ile ve Dacia Duster için 4×2 ve 4×4 çekiş konfigürasyonunda mevcuttur.

Güven veren 3 yıl / 100.000 km garanti

Tüm Dacia ürün gamında olduğu gibi, yıldönümü özel koleksiyon versiyonları da 3 yıl / 100.000km garanti ile satılıyor (hangisine önce ulaşılırsa).

Dacia, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında özel koleksiyon modellerinin tümünü vitrine çıkararak markanın yeniden doğuşunun 10. yıldönümünü kutlayacak.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir