Coupe Formlu SUV Renault Arkana Tanıtıldı [VİDEO]

By on 31 Ağustos 2018

Renault’nun geçtiğimiz günlerde ipucu görseli üzerinden detaylar vermeye başladığı yeni projesi Arkana, beklediğimiz gibi Rusya sınırları içerisinde sahne aldı.

Şu aşamada konsept bir otomobil olarak tanıtılan modelini önümüzdeki yıl itibarıyla seri üretime geçireceğini de duyuran Fransız üretici, sınıfında fark yaratan isimlerden birisi olacak. BMW’nin X4 ile birlikte büyük beğeni kazandığı bu karakteri çok daha ulaşılabilir noktada sunan Renault, satış sürecini de Rusya’da sürdürecek. Avrupa pazarı için en azından şimdilik düşünülmeyen Arkana, C sınıfı Crossover olarak nitelendirilen bir model olarak asfalta inecek.

renaultarkana2

Motor ve teknik detaylarıyla ilgili herhangi bir bilginin paylaşılmadığı model, şu aşamada tasarımı üzerinde konuşabileceğimiz parçalardan ibaret. Renault’nun yeni jenerasyon modellerinde uyguladığı ve beğeniyle karşılanan yüzünün daha modern çizgilerle desteklendiği Arkana’nun ön bölümünde daha çok bir sedan otomobil hissiyatı hakim.

renaultarkana4

LED gündüz farlarının oldukça sportif bir görünüm kazandırdığı modelin arka tarafına doğru ilerledikçe işin seyri değişiyor.

Çamurluklarla birlikte çizgileri de yükselene aracın arka ışıklandırma grubunun şerit üzerinden birleştirilmesi de premium bir görüntü elde edilmesinde önemli rol üstleniyor.

renaultarkana5

Captur ile aynı fabrika sınırları içerisinde üretilmesi beklenen Arkana’nın dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip olabileceği de şu var olan ihtimaller arasında.

renaultarkana7

VİDEO

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir