Citroen Yeni Crossover Modeli “C-Aircross”u Tanıttı

By on 09 Şubat 2017

Özellikle tasarım kimliği ve donanımlarla fark oluşturma üzerine yola koyulan Citroen bu alanda dikkat çeken ürünler ortaya koymaya devam ediyor. Fransız marka mart ayında kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı 2017‘de kullanıcılarla buluşturacağını açıkladığı yen, konsept crossover modelinin ilk detaylarını resmi kaynaklardan yapılan paylaşımlarla kullanıcılara duyurdu.

Özellikle yeni C3 ile birlikte değişen tasarım dilinin hakim olduğu konsept modeline C-Aircross adını veren Citroen, dış ve iç tasarımla birlikte kullanılan materyal ve tercih edilen renk seçenekleriyle de bu alanda fark yaratmaya devam etmek istiyor.

citroenaircrossconcept2-1000x562

Kullanılacak motor seçenekleri ve teknik anlamda herhangi bir detayın paylaşılmadığı C-Aircross konseptinin dış tasarımda en dikkat çeken parçası şüphesiz suicide yapıda olan ve iki taraftanda dışarıya doğru açılan kapı tasarımı olacak. Citroen’in bu kapı tasarımına modelin gerçek hayata uyarlanması aşamasında sadık kalıp kalmayacağını henüz bilmiyoruz. Kapıyla birlikte araç dahilinde yeni C3 ile gördüğümüz ön ve arka ışıklandırma tasarım dili, yüksekliği artırılmış bir modelle kompakt bir SUV görüntüsü ortak noktada buluşturulmuş.

citroenaircrossconcept4-1000x562

Konseptin dış tasarımı kadar iç tasarımı da bizlere bu bir Citroen dedirtiyor. Kablosuz şarj desteği, geniş açılı geri görüş kamerası, renkli konsol ve direksiyonla birleştiğinde kullanıcısını memnun eden bir birliktelik oluşturabilir. Lakin iç tasarımda en çok dikkatimizi çeken kısım merkezdeki 12 inç büyüklüğündeki ekranla birlikte beklentileri artıran head-up display oldu. Bu ekranın ne kadar kullanışlı olduğunu Cenevre’de düzenlenecek tanıtım etkinliğinin ardından daha net görme şansına sahip olacağız. Açıklanmamasına karşın yeni modelin elektronik çekiş sistemi Grip Control ve Airbump donanımlarına da sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor diyebiliriz. Citroen’in Cenevre’nin ardından 2018 yılında kompakt SUV modelini satışa sunması bekleniyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir