Citroen, Paris Fuarında Yeni C Sedanları İle Uluslar arası Pazardaki İddiasını Gösterdi…

By on 28 Eylül 2012

CITROËN, Paris Otomobil Fuarı’nda sergilediği yenilikleriyle kendi evinde fark yaratarak uluslararası pazara daha fazla yönelme düşüncesinin ilk örneklerini sundu.

Fuara bu yıl 4 bin metrekarelik  standı ile katılan CITROËN, özellikle uluslararası pazarlar için geliştirdiği yeni modelleri ile dikkat çekti. İlk kez Paris’te medya mensuplarının karşısına çıkan yeni sedanı C-Elysée’ın yanı sıra DS serisinin yeni modelleri CITROËN standında yer aldı. Citroen standının en ilgi çekici modellerinden biri DS serisinin geleceği için de ipuçları veren Numero 9 konsepti oldu.

Ayrıca segmentindeki tek 5 kişilik cabrio araç olan DS3 CABRIO ve tamamen elektrikli model olan DS 3 ELECTRUM’da Paris Otomobil Fuarı’ndaki ilgi çeken sürprizler arasında yer alıyor.

CITROËN, kendi kalesi Paris Otomobil Fuarında sergiledigi yenilikleri ile uluslararası pazarlarda daha fazla söz sahibi olma hedefini vurguladı.

 

Fuarda CITROËN standında düzenlenen  basın toplantısında konusan  Citroën Genel Müdürü Frédéric Banzet, uluslararasi pazarlarda buyume startejileri dogrultusunda ozellikle C segmentine agirlik vereceklerini söyledi. Markanin dunyada ve ozellikle Turkiye, Rusya ve Çin gibi pazarlarda önemli satış payına sahip C sedan segmentindeki iddiasina dikkat ceken Banzet, fuarda lanse edilen C-Elysée ve C4 L modellerinin bu segmentteki iki onemli kozlari oldugunu söyledi.

 

Dünyada satılan her 3 otomobilden biri C segmentinde gerçekleşirken, C segmentinin içerisinde kompakt sedanlarin payi, Rusya’da yüzde 43 Çin’de yüzde 79, Türkiye’de yüzde 45.

 

Kasim ayında ilk kez Türkiye’de satışa sunulacak olan C-ELYSÉE, Citroën için gelecekteki en önemli stratejik global modellerden birisi olma özelliği taşıyor.

 

Toplantıda birçok yeni modelin lansmanını gerçekleştiren Banzet,  bugüne kadar dünya genelinde 250 bin adet satışa ulaşan DS modellerinin gelecek neslinin örneği olan Numéro 9 konseptini de tanıttı.

 

Merak edilen bir diğer konu olan WRC Citroen Racing Team’in geleceği hakkında da bilgiler verdi. Citroen Racing Team‘in yoluna hız kesmeden devam etme kararı aldığını söyleyen Frédéric Banzet;  ‘Yeni sezonda Citroën Racing Team’in sponsorun ABU DHABİ olacak ve 3 yıllık anlaşma imzalandı’ dedi.

Sebastian Loeb yeni sezonda yarışacak

Bir süredir emekli olacağı konuşulan  ve 10 yıldır Citroen Racing Team’de yarışan Sebastian Loeb ise ekipte kalmaya karar verdiğini açıkladı. Loeb, yeni sezonun ilk yarışında bulunacağının da mesajını verdi.

CITROËN’nin gözde modelleri boy gösterdi

CITROËN,  fuarda, dünya genelinde satışına ilk kez Türkiye pazarında başlanacak olan yeni sedanı C-Elysée ve uzakdoğu pazarı için tasarlanan C4 L modellerini basın günlerine özel olarak beğeniye sundu. Sadece basın gününde incelenebilen  C-Elysée’in ilk kez  tüketiciler ile buluşması ise 14. Uluslararası İstanbul Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek. Paris Otomobil Fuarı’nda DS serisini oluşturan üç modelin versiyonlarının yanı sıra, serinin yeni üyesi DS3 CABRIO da sergilendi. C Zero ile elektrikli araçlar konusunda deneyimini artıran Citroën, elektrikli otomobillerin de heyecan verici sürüşler sağlayabileceğini DS 3 ELECTRUM ile ispatlıyor. CITROËN,   yeni ürünlerinin yanı sıra C Zero’yu da ziyaretçileri ile buluşturdu.  C Zero 8 ayda 17 ülke gezip, 25 bin kilometre yol kat ederek sadece 250 Euro’luk maliyetle fark yaratan özel bir otomobil.

Marka Citroën C4 L ve C-Elysée gibi iki zarif modelinin lansmanıyla uluslararası gelişimini hızlandırıyor. Citroën’in uluslararası ekibinin sahip olduğu uzmanlık bilgisiyle Fransa’da tasarlanan iki model de Markanın stil, teknoloji, geliştirme ve kalite konularındaki ince teknik bilgi birikimini bünyesinde barındırıyor. Citroën, 1 Kasım’da ilk kez Türkiye pazarında satışa sunacağı yeni sedanı C-Elysée ile pazara yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Fransız tarzı lüks anlayışının simgesi DS serisi

Dünya genelinde 250.000 adetten fazla satışı gerçekleştirilen dinamik ve çekici DS serisi yeni versiyonlarla zenginleşiyor. Fransız tarzı lüks anlayışını eşsiz stil, güçlü yaratıcılık, ve dikkat çekici zarafet anlayışı ile birleştiren DS serisinin son üyesi ise DS3 CABRIO.  Citroën DS3 Cabrio; 120 km/s hıza kadar açılıp kapanabilen tavanı ile fark yaratıyor. Ayrıca DS 3’ün en karakteristik özelliği olan kişiselleştirme özelliği Cabrio versiyonda da devam ediyor. DS 3 Cabrio sahipleri 10 farklı tavan rengi ve deseni ile araçlarını özgün hale getirebiliyorlar. Ayrıca  DS4 ve DS5 modelleri üstün zarafetli stil anlayışıyla sınırlı sayıda üretilen Pure Pearl modelleri ile fuarda yerlerini alıyorlar. DS4 modeli aynı zamanda HDi 160 versiyonunda ve tam otomatik vites seçeneği ile satışa sunuluyor.

 

CITROËN C-ELYSÉE: MODERN, FERAH VE DAYANIKLI

 

Citroën C-Elysée, Citroën’in teknoloji ve tasarımdaki tüm uzmanlığından faydalanılarak özel olarak tasarlanmış iddialı bir sedan modeli. Citroën ‘in bu en yeni modeli, tarzı ve özellikleri ile hem çekici hem de ekonomik bir sedan otomobil arayan müşteriler için ideal bir seçenek olacak. 2012 Kasım ayında dünya genelinde ilk kez Türkiye’de satışa sunulacak olan C-Elysée,  markanın yol tutuş, üstün kalite ve motor teknolojilerindeki tüm deneyimlerini bir arada sunabiliyor. Performans, yakıt verimliliği ve dayanıklılık için tasarlanmış olan yeni benzinli 1.2 VTi 72 HP motoru ile konforu ve 92 HP gücündeki dizel motoru ile tasarruf özellikleri öne çıkan yeni sedan düşük yakıt tüketim değerleri, uygun bakım maliyetleri, sağlamlığı ile işletme maliyetlerinde iddiasını ortaya koyuyor.

 

CITROËN DS3 CABRIO: KESİNTİSİZ KEYİF

 

Citroën DS serisi ile yükselişine devam ediyor. Marka, Paris Otomobil Fuarında üstü açılan otomobil kullanımını kolaylaştıran ve sürücülere güneş ışığından sonuna kadar yararlanma imkânı tanıyan akıllı tasarımıylayeni DS3 Cabrio modelini de tanıttı.

 

DS3 Cabrio her şeyden önce gerçek bir DS3 modeli. Koyu stil seçenekleri, en ince ayrıntılara kadar inen zarafet ve ilk kullanım heyecanı gibi hatchback modelini başarıya götüren tüm güçlü özelliklere sahip.

 

CITROËN, DS3 serisinin eşsiz karakterini vurgulamak ve orijinal modelin sağladığı yol hissini muhafaza etmek için DS3 Cabrio modeline yönelik modern bir teknik çözüm tercih etti. Kişiselleştirme beklentisini karşılamak üzere üç farklı açılır tavan tipi ve 10 farklı versiyon sunuluyor. DS3 Cabrio 3 boyutlu arka stop lambası ve orijinal bagaj kapısı açılma hareketiyle DS serisinin tüm zarafetini barındırıyor.

 

DS3 Cabrio gerçekleştirdiği yenilik akımıyla üstü açılır otomobil segmentinde farklılık yaratıyor:

— Elektrikli tavan 120km/s’a kadar olan hızlarda açılıp kapanabiliyor.

— Kendi sınıfında 5 kişilik olan tek araç

— Kategorisinde en yüksek bagaj hacmine sahip araç

 

Fransa’daki Poissy fabrikasında üretilen DS3 Cabrio 2013 yılında lanse edilecek. Sadece 99 g/km emisyon değerine sahip motor seçeneği ile üretilecek.

 

DS SERİSİ – Markanın uluslar arası alandaki vitrini

 

DS serisi 250 bin adedin üzerinde gerçekleştirilen araç satışıyla inkâr edilmez bir başarı yakaladı. Fransız tarzı lüks anlayışının bir göstergesi olarak, Citroën’in hızla büyüyen uluslararası piyasalarda yeni müşteriler kazanarak küresel marka imajını sağlamlaştırmasını sağlıyor.

 

NUMERO 9 KONSEPTİ DS Serisinin geleceğine ışık tutuyor

 

Numéro 9 konsepti DS serisi modellerin DNA’sını yüceltiyor. Eşsiz bir yaratıcı yaklaşım benimseyen ve özgün bir stile sahip olan Numero 9 zarafeti, olağanüstü malzeme kalitesi, yeni sürüş deneyimi ve günlük kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Dikkat çekici gövde stili elit tanımına yeni bir yorum katıyor ve aracın ön kısmına yeni bir kimlik kazandırıyor. DS serisi araçların geleceğine ışık tutan Numéro 9: Premium özellikli C-segmenti bir sedan, bir SUV ve son teknoloji ürünü D-segmenti yeni bir model.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir