CITROËN AİLESİ YENİLENİYOR: DS3 1.6 E-HDi, NEMO VİZYON YENİLENEN C1!

By on 20 Nisan 2012

Citroën ürün gamının gözde modelleri yenileniyor.  Citroën binek ürün gamının giriş versiyonu olan C1 ve Citroën’in değişen yüzünü vurgulayan DS3 sunduğu yenilikler ile dikkatleri çekmeye hazır! Binek araçların yanı sıra ticari araçlarıyla da yoğun ilgi gören Citroen; ticari araç segmentinin önde gelen modeli Citroën Nemo ‘ya yeni bir versiyon ekliyor.

Yenilenen ön tamponu, genişletilmiş ön ızgarası, standart LED gündüz sürüş farları ve ön sis farları ile yeniden vitrine çıkan Citroën C1, artık daha çekici ve şık bir tasarıma sahip! Yeni C1 iç donanımındaki yeniliklerle, sürücü ve sürüş rahatlığını da bir arada sunuyor. Yenilenen C1’in deri direksiyon simidi, deri vites topuzu ve yeni ses sistemi ile yolculuk sırasında maksimum rahatlığı yaşamak mümkün.

Farklı ve radikal çizgileri, cazip tasarımı ile segmentinin en farklı aracı olan Citroën DS3 ise dizel otomatik BMP 6 ileri şanzıman seçeneğiyle farklılık yaratmaya hazırlanıyor. Citroën DS3’ün yüksek donanım seviyesini daha da ileri taşıyan Dizel otomatik BMP şanzıman seçeneğinde hız sabitleyici & hız sınırlayıcı, arka park sensörü, otomatik klima, LED gündüz sürüş farları,  ön sis farlar, otomatik klima, araç parfüm sistemi, MP3 çalar gibi yardımcı sürüş ve konfor donanımları bulunuyor.

DS3 1.6 e-HDi; sahip olduğu Stop & Start ve BMP şanzıman özellikleri ile de daha ekonomik ve daha çevreci! Tüm bu

donanımlarla CITROËN DS3 1.6 e-HDi segmentinin en düşük yakıt tüketimi (ortalama 3,8l/100 km) ve CO2 (99 g/km) emisyonu değerlerine ulaşıyor. CITROËN DS3 1.6 e-HDi; ölçülü oranları, kalitesi ve dinamik yol performansının yanı sıra çevreye duyarlılığı ile de saygı uyandırıyor.

Aracın savrulma riskini önleyen aracın kaymasını engelleyen elektronik ESP sistemi, aracın yokuş kalkışlarında geriye doğru kaymasını engelleyen Hill Holder sistemi ve kırmızı ışık, trafik sıkışıklığı gibi bekleme anlarında motoru duran, yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımını sıfırlayan STT (Stop& Start) sistemi otomobillerinden her zaman daha iyisini hedefleyen kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor.

Şehir ve iş hayatının tüm gereklerini karşılamaya yönelik olarak üretilen Citroën Nemo, Yeni Özel Serisi Nemo Vizyon ile binek araç konfor ve estetiğini bir arada sunarak,  segmentinde fark yaratmayı hedefliyor.

Citroën Nemo’nun Yeni Özel Serisi Nemo Vizyon’da; yarı entegre navigasyon, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, USB&Bluetooth, arka park sensörü, özel seri koltuk gibi sürüş ve konfor donanımlarının yanı sıra aracı daha da çekici gösteren alüminyum alaşımlı jant ve ön sis farları da bulunuyor. Nemo Vizyon, iç ve dış tasarımında yapılan yeniliklerle segment üstü bir versiyon görünümü kazanırken, binek araç ekipman ve konforu isteyen

ailelerin de beklentilerini karşılamaya hazırlanıyor.

Teknoloji ve estetiği benzersiz modellerinde buluşturan Citroën, tüm yolculukları doyumsuz bir keyfe dönüştürüyor!

 

 

 

 

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir