Cinturato P7 Blue İsveç Çevre Organizasyonu Tarafından Övgüye Layık Görüldü…

By on 02 Ocak 2013

Pirelli’nin yeni çevre dostu lastiği Cinturato P7 Blue, İsveç’in en etkili çevre örgütü olan SSNC (Swedish Society for Nature Conservation)’nin yeni hayata geçirdiği Topten internet sitesi  tarafından yüksek dönme direnci, ıslak zeminde üstün yol tutuş ve düşük ses özellikleri ile tam not aldı.

Enerji verimliliği konusunda pazar lideri olan ve enerji tasarruflu ürünlerin kullanımını teşvik etmeyi amaçlayan Topten adlı yeni web sitesi, piyasadaki en iyi lastik olarak Pirelli Cinturato P7 Blue’ yu gösterdi.

Topten sitesi, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere toplam 17 Avrupa ülkesinde, enerji tasarrufu konusunda tüketici bilincini artırmaya yönelik bir hizmet sunuyor. Topten, enerji verimliliği ve tasarrufu açısından tüketicileri bilgilendirirken; ürün ve hizmetlerin şeffaflığı İsveç’in en etkili çevre örgütü SSNC tarafından değerlendiriliyor.

Topten, yaptığı analiz sonucunda, dönme direncinin yanı sıra ıslak zeminde yol tutuş ve gürültü içermeyen performansa sahip lastik olarak Cinturato P7  Blue’ yu piyasanın en iyisi olarak belirledi. Topten, ürünleri tanımlamak ve nitelemek için Avrupa Birliği standartlarına uygun lastik etiketleme ölçütlerini kullanıyor.

Pirelli Cinturato ailesi, son ürünü ve ilk AA etiketine sahip olan Cinturato P7 Blue ile daha az yakıt kullanarak, çevreye daha az zarar verirken ‘C’ kategorisinde bir lastik ile karşılaştırıldığında yüzde 23 daha az dönme direnci sunuyor. Örneğin Cinturato P7 Blue, yılda 15 bin kilometrede 52 litre yani %5.1 düşük yakıt tasarrufu sağlarken karbondioksit salınımını ise 123.5 kg azaltıyor.

Öte yandan Cinturato P7 Blue, B sınıfı ve aynı segment bir lastiğe göre ıslak zemindeki fren mesafesini %9 oranında azalttığını garanti ediyor. TÜV SÜD belgelendirmle kuruluşu tarafından gerçekleştirilen testlerde,Cinturato P7 Blue  ‘B’ sınıfı bir lastike kıyasla 80 km hızlda 2,6 metre  daha kısa fren mesafesi sunuyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir