Chevrolet’de Koltuk Değişikliği!

By on 28 Haziran 2013

Dr. Thomas Sedran (48) 1 Temmuz 2013’ten itibaren geçerli olmak üzere Chevrolet Avrupa’nın Başkanı ve Genel Müdürü olarak atandı. Sedran, 1 Nisan 2012’den bu yana Opel/Vauxhall’da Operasyonlar, İş Geliştirme ve Kurumsal Stratejiden sorumlu İdare Kurulu üyeliğini yürütüyordu.

Yeni atamayla ilgili açıklama yapan GM’in Global Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Tim Lee, “Otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesiyle, Dr. Thomas Sedran Chevrolet ve Cadillac’ın Avrupa’daki başarısını sürdürmesi için faaliyetlerimizi ve uzun dönemli stratejimizi yönlendirmede kilit rol oynayacak. Kendisine Opel/Vauxhall’deki başarılı çalışmalarından ve Chevrolet ve Cadillac’ın Avrupa’daki operasyonlarını yönetecek olmasından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Dr. Thomas Sedran da yeni göreviyle ilgili olarak, “GM’in global iki dev markası Chevrolet ve Cadillac’ı Avrupa’da yönetecek olmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Chevrolet geçtiğimiz üç yılda 15 yeni ve yenilenmiş modeli pazara sundu. Yakın zaman önce pazara sunduğu Trax ve çok yakında pazara sunulacak olan Corvette Stingray ile Chevrolet, sektörde en yeni portföylerden birine sahip olmuş olacak. Cadillac, ATS’in bize yeni müşteri kazandırma fırsatı sunması sayesinde yeni segmentlere de girecek” dedi.

Sedran bu görevi 27 yıl General Motors’da çalıştıktan sonra, ailesiyle daha fazla zaman geçirmek için kendi isteğiyle emekliye ayrılacak olan Susan Docherty’den devralacak.

Dr. Thomas Sedran Kimdir?

Dr. Thomas Sedran 1 Nisan 2012’de Adam Opel AG’nin İdare Kurulu üyeliğine getirildi. Bu görevinde Operasyonlar, İş Geliştirme ve Kurumsal Stratejiden sorumluydu. Sedran şirketin Avrupa ve diğer bölgelerdeki uzun vadeli büyümesine yönelik iş stratejileri geliştirmek ve uygulamaktan sorumluydu.

Sedran Opel’de çalışmaya başlamadan önce altı yıl boyunca merkezi Almanya’nın Münih şehrinde bulunan global yönetim danışmanlığı şirketi AlixPartners’da otomotiv sektöründen sorumluydu. Bu görevi sırasında Opel/Vauxhall ile yakından çalışma fırsatı buldu.

13 Ağustos 1964’te Almanya’nın Augsburg şehrinde doğan Sedran, kariyerinin büyük kısmını yönetim danışmanlığı yaparak geçirdi. AlixPartners’dan önce Roland Berger Strateji Danışmanlığı şirketinde Global Otomotiv Merkezi’nden sorumlu olarak çalıştı.

Almanya’daki Hohenheim Üniversitesi’nde işletme master’ı yapan Sedran, Münih’teki Ludwig Maximillian Üniversitesi’nde de doktora eğitimini tamamladı.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir