Chevrolet Global Satışlarında Üst Üste 10. Çeyrekte Rekor Kırdı…

By on 23 Nisan 2013

Chevrolet 2013’ün ilk çeyreğinde dünya genelinde 1,18 milyon adetten fazla araç satarak üst üste onuncu çeyrekte global satışlarında rekor kırdı. 2009 yılında yapılan lansmanından bu yana global satışları kısa bir süre önce 2 milyon çizgisini geçen Kompakt Cruze gibi ürünlerde görülen güçlü satışlar genel artışta etkili oldu. Bu satış adedi ile Cruze dünyada en çok satılan 5. Model konumuna geldi.

General Motors Co. 2013’ün ilk çeyreğinde, 2012’nin aynı dönemine göre 2,36 milyon adetten fazla satışla yüzde 3,6 artış kaydetti ve yüzde 1,5 artış gösteren sektörü geride bıraktı.

General Motors Kuzey Amerika Başkanı Marc Reuss, “Chevrolet, GM’nin global mühendislik ve tasarım uzmanlığından yararlanıp doğru pazarlara doğru ürünler sunarak dünya genelindeki varlığını artırıyor” dedi ve ekledi: “Ayrıca, Cruze gibi, çok çeşitli tüketici talepleri ve yol şartlarına sahip birçok pazarda satılacak bir ürün geliştirilmiş olduğu için daha fazla performans ve yetenek seçeneği sunma esnekliğine sahibiz. Örneğin bu yıl içinde ABD’de lansmanı yapılacak olan Cruze Clean Turbo Diesel bunlardan biri.”

Chevrolet 2013 yılı ilk çeyreğinde Avrupa’da 110,385 otomobil satarak yüzde 2.49 pazara payına sahip oldu. Toplam pazarda satış yüzde 7.5 oranında düşerken, Chevrolet payını yüzde 0,01 oranında büyüttü. Aynı dönemde Batı ve Orta Avrupa’da ise 36,311 adet Chevrolet satıldı.

Chevrolet Cruze ise Avrupa’da 21,474 adet ve Batı-Orta Avrupa’da 10,201 adet satış rakamına ulaşarak her iki pazarda da en çok satan Chevrolet modeli oldu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir