Chevrolet Cruze Station Wagon Auto Show’a Özel Kampanyalı Fiyatı İle Satışta!

By on 08 Kasım 2012

Türkiye’nin En Dinamik Otomobil Markası olma yolunda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Chevrolet, özellikle ailelere ve aktif yaşam tarzına sahip bireylere hitap edecek olan Cruze Station Wagon’u Autoshow 2012 ile birlikte satışa sundu.

140 beygir gücündeki 1.4L turbo benzinli motor ve standart donanım olarak sunulan ve akıllı telefonun içeriğini yedi inç boyunda, yüksek çözünürlüklü, tam renkli dokunmatik bir ekranda bir araya getiren MyLink interaktif bilgi-eğlence sistemi ile pazara sunulan Cruze Station Wagon’un Auto Show’a özel kampanyalı tavsiye edilen fiyatı ise 49.620 TL olarak belirlendi.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca, “‘Cruze + wagon’ formülünün otomobil severlerin gönlünü kazanacağına inanıyoruz” dedi ve şunları ekledi: “Yeni Cruze station wagon, geniş iç mekan, çok yönlü kullanım, yüksek yakıt verimliliğine sahip yeni motor ve Chevrolet’nin yüksek teknolojili Chevrolet MyLink bilgi ve eğlence teknolojisini de sunuyor” dedi.

Yeni Chevrolet Cruze Station Wagon bütün bu ihtiyaçlar ve müşterilerin farklı yaşam tarzları göz önünde bulundurularak tasarlandı. Sahip olduğu özellikler bileşimi hem bir aile taşıtı, hem günübirlik geziler veya uzun tatil yolculukları için ideal olmasını sağlıyor. Kent çevresinde oturan ve her gün işe gidip gelenler için de çok uygun bir araç olan yeni station wagon, şık bir kompakt otomobilin getirdiği özgürlük ve esnekliği onların da hayatlarına taşıyor. Chevrolet doğa tutkunları için de bir dizi kullanışlı aksesuar sunuyor.

Her noktası kardeşleri kadar keskin

Station wagon, Chevrolet Cruze sedan ve hatchback’in somutlaştırdığı spor tasarım dilini daha da ileri götürüyor. “Tekerlekler dışarı, gövde içeri” duruşunun vurguladığı güvenli görünüm, güçlü bir içbükey omuz hattı ve D sütununa doğru giderek alçalan tek kemerli bir tavan. Bu birleşim aracın güvenli görünümüne sağlamlaştıran bir özelliği oluşturuyor.

Çiftli ızgara ve ortada bulunan altın papyon station wagonun bir Chevrolet olduğu mesajını anında iletiyor. Yeni Chevrolet Cruze’ların hepsinde yapılan tasarım değişiklikleri arasında, köşeli yeni ön tampon ve ön ızgara bulunuyor. Güçlendirilmiş ön tampon ve üzerindeki sis lambaları ve yeni tasarlanan yuvaları otomobilin spor görüntüsünü daha da vurguluyor.

Yeni Chevrolet Cruze Station Wagon’nun arka kısımda ise, bagaj kapağının eğimli açısı, yine eğimli olan ön kısmın dinamik görünümünü tamamlıyor. Tüm Yeni Chevrolet Cruze Station Wagon’lar yeni beş kollu 16 inç aluminyum alaşımlı çelik jant tasarımıyla birlikte sunulacak.

Ön tamponu çevreleyen tasarım sürücü ve yolcu kapısına doğru akarak, Chevrolet’nin kendine has bir özelliği haline gelen kokpit görüntüsünü yaratıyor. Standart olarak yepyeni Chevrolet MyLink bilgi ve eğlence sistemiyle gelen otomobillerin entegre orta konsolu üzerinde yeni yedi inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran gururla sunuluyor.

Chevrolet MyLink özellikli müzik sistemi içeren yeni Chevrolet Cruze’larda, gösterge panelinin ve radyo biriminin yanındaki havalandırma çıkışlarının yerleşimi yeniden tasarlandı. Üst gösterge tablosunun içindeki küçük bölüm müzik sistemine daha yaklaştırıldı, USB ve aux-in girişleri eklendi.

En yeni motor seçeneği olan 1.4L 140 beygir turbo motorda sunulan Start/Stop özelliği için gösterge tablosunda entegre ekonomik sürüş destek menüsü bulunacak.

Chevrolet Cruze SW’de standart donanım olarak sunulan MyLink şu imkânları sunacak:

•             Telefon araması yaparken aranacak kişinin ismini hafızadan seçme, arama tuşuna dokunma, aramayı araç hoparlörlerinden gerçekleştirme ve böylelikle bir numarayı elle çevirmek gibi zahmetli bir süreçten kurtulma.

•             Kişisel müzik listelerine, fotoğraf galerilerine, telefon rehberlerine ve cihaz hafızasında saklanan diğer medya uygulamalarına ve verilere kolay erişim

•             Otomobil hareket halinde değilken videoların ve kişisel slayt gösterilerinin hafızadan gösterimi.

•             Yakın gelecekte ihtiyaca yönelik olarak sunulacak farklı uygulamalar ile Chevrolet MyLink sisteminin kişiselleştirilmesine imkan sağlanıyor.

 

Geniş bagaj ve pratik iç tasarım

Chevrolet Cruze Station Wagon hem yolcular için geniş iç mekan, hem de yolcuların taşımak istediği eşyalar açısından değerlendirildiğinde geniş bir hacme sahip. Halı kaplı bagajın temel konfigürasyonu 1.024 mm uzunluğa sahip ve pencere hizasına kadar 500 litre yük kapasitesi mevcut. Arka koltuklar (60/40 oranında) katlanarak düz hale getirildiğinde, otomobil tavan hizasına kadar 1.478 litre yük kapasitesine sahip oluyor.

Bagajın diğer özellikleri arasında şunlar öne çıkıyor:

•             Tamamen katlanarak yuvasına sığdırılabilen bagaj örtüsü. Demonte edilebilen bagaj örtüsü kaldırılarak bagaja erişim kolaylaştırılabilir.

•             Bagaj örtü çıtası üzerinde, üç kısımdan oluşan bir bagaj saklama bölmesi.

•             Bagaj döşemesinin en arka kısmının altında, ayrı ve küçük bir yük taşıma kısmı mevcut. Bu kısımda standart bir lastik tamir seti bulunuyor.

•             Tekerlek kemerlerinin arkasında bulunan iki ekstra saklama bölmesi.

•             Bagaj döşemesinin yan kısımlarında hacimce büyük yükleri bağlamak için kullanılabilecek aparatlar.

Otomobilin içerisindeki daha küçük eşya koyma yerleri arasında şişe koyulabilecek entegre kapı cepleri (ön kısım için 1,5 litre, arka kısım için 0,5 litre), geniş, aydınlatmalı iki raflı bir torpido gözü, ince bir dizüstü bilgisayarı taşıyabilecek genişliğe sahip koltuk arka cepleri ve gösterge panelinde daha küçük eşyaların koyulabileceği bir bölme yer alıyor. Ayrıca bagaj fileleri, esnek bölme duvarlarına sahip bir bagaj düzenleme kutusu, roofrack yanı sıra bisiklet, kayak ve sörf tahtası taşıma sistemleri de isteğe bağlı olarak sunulan aksesuarlar arasında yer alıyor.

Zenginleştirilmiş motor serisi: birim tork için daha fazla güç

Yeni Chevrolet Cruze Station Wagon, 1.4L turbo benzinli motoru ile Cruze ailesine yeni bir dinamizm katıyor. 1.4L turbo beslemeli benzinli motor daha geniş strok hacmine sahip motorlarla karşılaştırılabilir bir performans sunarken, Start/Stop teknolojisinin de yardımıyla daha az yakıt tüketiyor ve daha düşük bir karbon emisyonuna sahip. Standart olarak altı vitesli manüel şanzıman ile birlikte sunulduğunda, 1,850~4,900 d/d aralığında 140 hp güç ve 200Nm maksimum tork üretiyor ve 0’dan 100 km/s hıza 9,5 saniyede ulaşabiliyor. 1.4L turbo benzinli motorun kombine yakıt tüketimi 5,7 litre/100 km, CO2 emisyon miktarı ise 134 g/km.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir