Castrol Ford Team Türkiye’de Hedef “Çifte Şampiyonluk”

By on 04 Nisan 2012

Türkiye’nin şampiyon ekibi Castrol Ford Team Türkiye, 2012 sezonunda birbirinden rekabetçi ve mücadelenin bitmeyeceği iki şampiyonada aynı anda koşacak. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yanı sıra Doğu Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan ekibin tek hedefi var: Çifte Şampiyonluk

2010 ile 2011 Pilotlar Şampiyonluğu’nun yanı sıra 2011’de takımlar şampiyonu da olan Castrol Ford Team Türkiye, 2012 yılında çıtayı iyice yükseltiyor. Rekabetin kızışacağı 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası ile Doğu Avrupa Ralli Şampiyonası’nı beraber kovalayacak takım çifte şampiyonluk yaşamayı hedefliyor.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda biri tamamen 2012 model yılı özellikleriyle baştan aşağıya yenilenen iki Fiesta S2000 ve iki de tamamen yeni Fiesta R2 ile yarışacak olan Castrol Ford Team Türkiye, 7 zorlu yarışta şampiyonluk için parkura çıkacak. Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ve Murat Bostancı-Onur Vatansever pilot ve co-pilotajında Romanya, Sırbistan, Bulgaristan ve Ukrayna’da yarışacağı Fiesta S2000 ve Fiesta R2 yarış otomobilleriyle Avrupa arenasında varlık gösterecek olan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa’da da mutlak şampiyonluk hedefliyor.

Yağız Avcı, Bahadır Gücenmez, Murat Bostancı, Onur Vatansever, Emre Yurdakul, Burak Erdener, Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz’ın yanı sıra 34 kişilik teknik personelden oluşan ekip, sezon hazırlıklarına Ocak ayında başladı ve ardından Mart ayının ikinci haftası test sürecinin startını verdi. 17-18 Mart tarihlerinde teknik ekip, pilotlar, co-pilotlar, yurtdışından gelen bir test mühendisi ve yine test pilotunun katıldığı Kocaeli Işıktepe mevkiinde iki günlük  asfalt testinde araçların Ege Rallisi için ideal ayarları yapıldı.

Castrol Ford Team Türkiye, Ford ve Ford Otosan’ın gururu

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, 14 yıldır motor sporlarına destek verdiklerini ve bu spora genç yetenekler kazandırmaktan gurur duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Son iki yıldır Serdar Bostancı ve ekibinin Türkiye’de elde ettiği başarılar göğsümüzü kabarttı. Castrol Ford Team Türkiye, başarıları ve kazandıkları tecrübe ile artık Türkiye sınırlarına sığmıyor. Bu yıl başarılarını büyütecek olan Avrupa yarışlarında da, Ford ve Ford Otosan olarak desteğimizi sürdürüyoruz. Doğu Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan ekibimizin burada da başarılı olacağından ve hem bizi hem de Türkiye’yi gururlandıracağından eminiz. Son üç yılın üst üste Türkiye Ralli Şampiyonluğu unvanına sahip Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisinin yanı sıra Murat Bostancı-Onur Vatansever, Emre Yurdakul-Burak Erdener ve Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz’den oluşan ekiplerimize başarılar diliyorum.”

GÜCÜNÜ CASTROL EDGE’DEN ALACAK

Castrol’ün bugüne kadar ürettiği en iyi motor yağı olan Castrol EDGE, çifte şampiyonluk hedefi ile başarı çıtasını üst noktalara taşıyan Castrol Ford Team Türkiye pilotlarına herbir etapta aynı maksimum performansı tekrar tekrar sağlayabilme özgürlüğünü sunacak. Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen, Castrol’ün rekorlar kıran 100 yıllık sentetik teknolojisinin eseri olan Castrol EDGE’nin benzersiz teknolojisi ve yüksek performansı ile Türkiye’de ve dünyada motor sporlarına yeni bir soluk getirdiğine inandıklarını belirterek, “Ford işbirliğimiz ile ürün geliştirmede birlikte çalışmanın yanı sıra, motor sporlarında da birlikte yol almanın bizi her zaman liderliğe taşıdığına inanıyoruz. Castrol Ford Team Türkiye’nin başarılı genç pilotlarına, bu sezon da Castrol EDGE markamız ile destek veriyoruz. Takımımızın bu ve önümüzdeki yıllarda sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da büyük başarılara adını yazdıracağına gönülden inanıyoruz” dedi.

Serdar Bostancı: “Basamakları birer birer çıkacağız”

Hem Türkiye’de hem de Avrupa’daki yarışlarda iddialı olduklarını ve şampiyonluğu hedeflediklerini söyleyen Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ise şöyle konuştu:

“Son yıllarda elde ettiğimiz başarılardan sonra hedefimiz Türkiye Ralli Şampiyonası’na paralel olarak Avrupa’da yarışarak burada da şampiyonluklar yaşamak. Tecrübemiz ve yetenekli genç pilotlarımızla Avrupa’da başarılı olacağımızı biliyoruz. Ancak basamakları teker teker çıkmak istiyoruz. Öncelikli hedefimiz Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa Şampiyonluğu. 2012 sezonunda en az Avrupa Ralli Şampiyonası kadar zorlu bir şampiyonada yer alarak yeni zaferler kovalayacağız. Pilotlarımız ve ekibimiz yeni sezona yüksek motivasyonla giriyor.”

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir