Carlex Design’dan Mercedes X Class Projesi

By on 26 Kasım 2020

Performans odaklı modellerin ardından rotasını son dönemeçlerde arazi araçlarına da çeviren şirketin Mercedes X-Class projeleri de unutulmazlar arasında.

Her defasında akıllara yer edinmeyi başaran bu projelere kısa süre önce bir yenisi daha eklendi. X-Class’ın fabrika çıkış dinamiklerini yine bir arzu nesnesi haline getirecek dokunuşları barındıran bu son proje, kullanılan “İngiliz Yarış Yelişi” renk paletiyle de inanılmaz görünüyor. Tamamen iç ve dış görünüm odaklı olan geliştirmede kullanılan malzeme kalitesinin yanında işçilik de ayrı bir takdiri hak ediyor.

9be22e4c3cefe6b04504b3195e409c49

Adını kullanılan renginden alan X-Class Racing Green projesinin dış bölümünde karbon fiber detayların yeşil renkle kusursuz uyumu bizleri karşılıyor. Yakından baktıkça daha da etkileyici hale gelen bu dokunuşun, beraberinde getirdiği gövde kiti de görünümü üst noktaya taşıyan temel dinamikler arasında.

c9dbca8b79ea83613d02f6f390ccd7ba

Tamponlardan başlayan bu değişim, devasa jantlar ve arazi lastikleriye tamamlanıyor. Projenin kapılarını açtığımızda da dışarıdaki heyecan yaratan dokunun içeride de ritminden hiçbir şey kaybetmeden devam edişine tanıklık ediyoruz.

maxresdefault

Yarış dinamiklerini destekleyen destekli koltuklar başta olmak üzere burada da kullanılan malzeme kalitesi ve kaplamalar en ince ayrıntısına kadar kusursuzluk “kokuyor”. Döşeme seçeneklerin karbon detayların yanında derinin de bolca kullanıldığını belirtmeden geçmeyelim.

mercedes-x-class-off-road-by-carlex-design

Şimdilik detayları bu parçalar üzerine oluşan projenin fiyat noktasında daha belirli bir çıtanın üzerinde olacağı da aşikar.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir