Çağdaş Sanatın İçerisinde Müthiş Bir Tasarım Felsefesi…

By on 23 Kasım 2012

Dünyanın saygın uluslararası galerini, koleksiyonerlerini ve sanatseverleri İstanbul’da 7’nci kez bir araya getiren Türkiye’nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul, 21 Kasım Çarşamba günü kapılarını ön izleme ile ziyaretçilere açtı.  22 – 25 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde 16 bin metrekarelik alanda gerçekleşen Contemporary Istanbul’u 5 günün sonunda 70 bin sanatseverin ziyaret etmesi bekleniyor. ilk üç günde 10.000 kişinin ziyaret ettiği bu önemli organizasyonda Hyundai de yepyeni modelleriyle VIP ziyaretçileri de ağırlamış oldu. i30, i40, ix35, Elantra ve Accent Blue’dan oluşan toplam 15 adetlik VIP araçlarla İstanbul’un en güzel ve en etkileyici yerlerini gezen yerli ve yabancı konuklar, çağdaş sanat eserleri kadar Hyundai’nin tasarım felsefesine de yakından tanık oldular.

Yepyeni tasarımları ve gelişmiş teknolojileriyle öne çıkan ve dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markası olan Hyundai de bu önemli sanat günlerinde Contemporary Istanbul’un ana giriş kapısının bulunduğu salondaysa yepyeni i30 modelini sergiledi. Modern sanata, modern premium felsefesiyle destek veren Hyundai, doğadan ilham alan tasarımlarını ve hayranlık uyandıran üstün çizgilerini en az dünyaca ünlü sanat eserleri gibi ziyaretçilerin beğenisine sunmuş oldu. Özellikle kadın ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan i30, dizayn açısından sunduğu zafafet kadar üstün teknik ve donanım özellikleri bakımından da dikkat çekici olmaya devam ediyor.

Tablolar ve soyut çalışmalardaki gibi üstün fikirleri, farklı bakış açılarını ve mükemmel tasarım sentezini karakteristik olarak felsefesine dahil eden Hyundai, özellikle i30 modeliyle modern çizgilere önem vererek bir otomobilin son derece ilgi çekici olabileceğini gözler önüne seriyor. Dururken bile hareketliymiş gibi dinamik bir izlenim uyandıran i30, beş kapılı hatchback ve cross wagon gövde tipleriyle birlikte benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir