Bursa’nın Galibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez İkilisi Oldu

By on 25 Temmuz 2016

Peugeot Sport Türkiye destekli Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, bu sezon üçüncü zaferini Bursa’da kazandı. Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile yarışan milli sporcular bu zaferin ardından yeniden şampiyona liderliğine yükseldi…

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, 23-24 Temmuz 2016 tarihlerinde Orhaneli-Keles bölgesinde yer alan 400 kilometre uzunluğundaki parkurda düzenlendi.

23 Temmuz Cumartesi günü Eker Meydan önünden başlayan rallinin ilk gününde, Kültürpark içerisindeki seyirci özel etabı ardından İbrahim Yazıcı ve Mehmet Köprücü etapları geçildi. Peugeot 208 T16 R5 ile mücadele eden Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, rallinin ilk gününü en yakın rakiplerinin 50.3 saniye önünde ilk sırada tamamladı.

Ekipler zorlu rallinin ikinci gününde İbrahim Yazıcı ve Mehmet Köprücü özel etaplarını ikişer kez geçtikten sonra son olarak Red Bull avantaj etabında kozlarını paylaştılar. Crowne Plaza Bursa önündeki finiş podyumuna ilk sırada ulaşan, Peugeot Sport Türkiye desteğinde Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile mücadele eden Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi oldu. Milli sporcular Avcı-Gücenmez bu zaferle 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yeniden liderliğe yükseldi.

Peugeot 208_001

Avcı, yarışı Ege ve Marmaris rallilerinin ardından Bursa’da bu sezon üçüncü yarışımızı kazandığımız için çok mutluyuz. Peugeot 208 R5 T16 ile çok başarılı bir yarış çıkardık ve oldukça zorlu Bursa parkurundan birincilikle ayrılmayı başardık. Tüm ekipleri ve organizasyonda emeği geçenleri kutluyorum. şeklinde değerlendirdi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir