Bursalı Doblò 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda!

By on 03 Mart 2015

Fiat, Bursa’da üretilen Yeni Nesil Doblò ve crossover modeli 500X’in yanında, 500 ve Panda modellerinin son versiyonlarını ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya sahnesine çıkardı.

Fiat, Tofaş tarafından üretilip tüm dünyaya ihraç edilen Yeni Nesil Doblò’yu dünyanın en önemli fuarı, 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda, görücüye çıkarıyor. Mart ayında Türkiye pazarında yerini alacak crossover modeli 500X’in otomatik şanzımanlı versiyonu ile birlikte ikonik 500 modelinin özel serisi “500 VINTAGE ‘57” ve Panda K-Way de Fiat’ın Cenevre’de ilk kez dünya sahnesine çıkarttığı modelleri arasında yer alıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki Fiat standında konuşan Fiat İş Birimi Direktörü Okan Baş, “Otomotiv’in Avrupa’daki en büyük buluşması Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Tofaş’ta geliştirilip üretilen Yeni Doblò’nun da Fiat standında yerini alması bizim için ayrıca memnuniyet verici. Doblo Trekking yani bizdeki ismiyle Rockstar versiyonumuzun Türkiye’de satışına Mayıs ayı itibarıyla başlamış olacağız.  Traction + sisteminin standart olarak sunulacağı Doblò Rockstar, zor koşullarda hem konforlu hem de güvenli olduğunun altını çizecek.” dedi.

Binek otomobil modellerinin dünya lansmanlarının gerçekleştirildiği böylesine büyük bir uluslararası platformda yer almanın, Doblò’nun, otomobile eşdeğer düzeyde sunduğu konfor ve teknolojisiyle, ne derece küresel bir model olduğunu da kanıtladığını vurgulayan Fiat İş Birimi Direktörü Okan Baş; “Geçtiğimiz ay satışına başladığımız Yeni Nesil Doblò Türkiye pazarına çok iyi bir giriş yaptı. Müşterilerimizden çok olumlu geriş dönüş alıyoruz. Tamamıyla yenilenen Doblò’nun tasarımı, teknolojisi ve konforuyla fark yaratıp, ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen Hafif Ticari Aracı’ unvanını pekiştirerek devam ettireceği inancındayız.” dedi.

Fiat’ın yeni crossover modeliyle ilgili de görüş bildiren Okan Baş, “Bu ay Türkiye pazarında müşterilerimizle buluşturacağımız Fiat’ın crossover modeli 500X’in de kısa sürede başarılı bir satış grafiği yakalayacağını düşünüyoruz. Fiat 500X, performansı, kendi segmentinde ilk kez kullanılan 9 ileri otomatik şanzımanı, fark yaratan donanım ve güvenlik özellikleriyle, ülkemizde hızla büyüyen SUV pazarının önemli bir oyuncusu olacak.” diye konuştu.

Bursalı Yeni Fiat Doblò Cenevre’de dünya sahnesine çıkıyor…

Türkiye’de Tofaş tarafından üretilen ve tüm dünyaya ihraç edilen Yeni Nesil Fiat Doblò, Trekking versiyonuyla Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil meraklılarıyla buluşuyor. Türkiye pazarında “Rockstar” ismiyle Mayıs ayı itibariyle satışa sunulacak Yeni Doblò Trekking modelinde, zayıf tutuşa sahip yüzeylerde aracın sürüşünü kolaylaştıran, çalıştırma anında optimal salım performansı ve hafif off-road koşullarında ideal sürüş performansı sağlayan “Traction+” sistemi standart olarak sunuluyor.

Yeni versiyon, özel logolu yan çıtalar, yeni tasarlanmış 16 inç alaşımlı jantlar ve yeni ön-arka tamponların yanı sıra yükseltilmiş şasi ve engebeli yollarda güvenlik sağlayan motor altı korumasına sahip bulunuyor. Aracın içinde ise eko-deri kaplamalı yeni konsol, kumaş ve çift dikişli eko-deri koltuklar ve yine eko-deri kapı panelleri ilk göze çarpan detayları oluşturuyor.

Yeni Fiat Doblò’nun geniş standart ekipman seçenekleri arasında, ESP ve Hill Holder sistemi, “Traction+” çekiş kontrolü, alt motor koruması, özel olarak yükseltilmiş süspansiyon ve Dört Mevsim lastikleri bulunuyor.

Fuarın yıldız adayı Fiat 500X

Fiat 500 Ailesi’nin en yeni üyesi olan crossover modeli 500X, tarzı, malzeme kalitesi, İtalyan işçiliğiyle tanımlanan konforu ve yüksek performansıyla, fuarın yıldızları arasında yerini almaya hazırlanıyor. Otomobil tutkunları, Cenevre’de Fiat 500X’in “şehirli” yönünü yansıtan Lounge modelinin iki farklı versiyonuyla buluşuyor.

Fiat 500X Lounge, 1.4 MultiAir II 140 HP motor seçeneğinde, hızlı vites geçişleriyle konforla sportif sürüş arasında mükemmel bir denge sağlayan, yüksek verimliliğe sahip, yenilikçi 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla donatılan ilk kez otomobilseverlerin karşısına çıkıyor. Diğer 500X Lounge versiyonu ise 1.6 MultiJet II 120 HP motoru ve geniş aksesuar seçeneklerinin güzel bir örneği olan, 18 inç alaşımlı jantlar, kapı kenarlıkları, sis lambası çerçeveleri ve dikiz aynası kaplamaları gibi seçkin krom unsurları barındıran “Chrome Xtra Pack” paketiyle Fiat standında yerini alıyor.

500X Lounge versiyonlarıyla birlikte, daha çok şehir dışında zaman geçirmeyi seven macera tutkunlarına hitap eden, güçlü 2.0 MultiJet II 140 HP motoru ve yenilikçi, 9 ileri otomatik şanzımanlı 4 çekerli 500X Cross Plus modeli de iki farklı versiyonuyla Fiat standında boy gösteriyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir