Bu Yürektede Bir Sevda Var!!!

By on 08 Şubat 2012

Ne garip değil mi? Yüreklerimizde bir sevda değil birden fazla sevda var. Gerek somut gerekse soyut sevdalar… Çoğumuzun aklına sevda deyince insana olan sevda gelir genelde. Oysa ki türlü türlü sevdalarımız var. Bazılarımız fotoğraf makinesindeki deklanşörden çıkan sese, bazıları tenis oynarken raket ve topun birbiriyle buluşması anındaki o tokkk sese, bazıları bateri çalarken davula veya zile vurduğumuz andaki sese sevdalıyızdır… Bazılarımızda arabanın kontağı çevirdiğimizdeki gelen sese sevdalıyız. Bunları sıralarsak bitmez.

Bizimde sevdalarımızdan biridir otomobil… Ve otomobil deyince izlediğim günden beri yüreğine ve emeklerine sağlık diyebileceğim Tolga Örnek,  Murat Dişli’nin yazmış olduğu DEVRİM ARABALARI filmi… Ne güzel bir filmdi… Türk mühendislerinin o kısıtlı imkânlarıyla yaptığı “DEVRİM”. Filmini izlerken o kadar olmak istedim onların yanında ve o devrimde benimde bir katkı olsun diye J İşte bu filmdeki Türkiye’nin ilk yerli otomobil üretme sevdasını, kısıtlı imkânlarla ve zamanla bizimde neler başarabileceğimizi, ülkemize olan sevdamızı anlattı bizlere…

Ben ve arkadaşlarımda bugün ve bundan sonraki günlerde içimizdeki otomobil sevdasını, bu sevdada kimlerle olacağımızı ve bu yola baş koyanların başarılarını, amaçlarını emeklerini sizlere aktaracağız… Umarım her konuda sizleri aydınlatmış oluruz.

Yüreklerinizdeki sevdalar bitmesin…

Trafik kurallarına aman dikkat!!!

twitter.com/edasisik

edasisik@gmail.com

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir