Bu Tarz Sizin!

By on 28 Kasım 2014

TV’de bu aralar hepimizin çok iğrenç, basit rezillik diyerek izlediğimiz bu programın gece ara sıra tekrarına denk geliyorum. Program hakkında gerçekten eleştirmenler ne düşünür bilmem ama yarışmacı kızların hepsi bir Ivana Sert özentisi içinde süper bir fizik, sıra dışı ve seksapel kıyafetler içinde etekler süper miniden de kısa hatta mayoyla çıkan bir yarışmacı, absürt saç ve makyajlar vardı.

Ellerinde mezuralar basenler ölçülüyor, bozuk Türkçeler birbirlerine hakaretler havada uçuyor. Kim daha güzel laf soktu ise teşekkür ediliyor içi boş dışı süslü sosyal medya kelimeleri söyleniyor, ara bazı kızlar ezberledikleri bir iki lafla entelim havası yaratmaya çalışıyordu.

Biri bize söylesin bu yarışma şarkı yarışması mı, taklit yarışması mı, güzellik mi yoksa göbek atma yarışması mı? Topluma ne kazandırdığı belli olmayan bu yarışma nasıl gündüz kuşağında genç kızların televizyon başında olduğu saatlerde yayınlanabiliyor anlamıyorum.  Psikologların acilen bu durumu incelemesini öneriyorum.

Sözlerimi Celaleddin Rumi’nin “Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok nice elbiseler gördüm içinde insan yok” cümlesiyle tamamlamak istiyorum….

Hoşça kalın!

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir