Bu Otomobilden Sadece 1 Adet Üretilecek: Ford Eagle Squadron Mustang GT

By on 13 Temmuz 2018

Ford Eagle Squadron Mustang GT adıyla sadece bir adet üretileceğini bildiğimiz proje, İkinci Dünya Savaşı‘nda savaşmış pilotların ve Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin 100. yılı onuruna inşa edildi.

Ford’un profesyonel drift pilotu Vaughn Gittin Jr.’ın da içerisinde bulunduğu bir ekip tarafından hayata geçirilen araçta, dönemin savaş uçağında kullanılan renk paletinin yanı sarıa gövdeyi tamamen saran karbon fiber kite yer veriliyor.

mustangfl7

Ford Eagle Squadron Mustang GT’nin teknik özelliklerine baktığımızda, geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız bilgilerin doğruluğunu görüyoruz. Kaputunun altında süperşarj kiti destekli 5.0 litrelik sekiz silindirli makineyle gelen model 700 beygir güç ve 826 Nm tork değerleriyle asfalta iniyor. 6 ileri manuel şanzımanla kombin edilen bu motorun ürettiği değerler, Ford Performansce imzalı altyapı üzerinden arka tekerleklere aktarılıyor.

mustangfl12

Ford Performans departmanının izlerini ayarlanabilir yapıdaki süspansiyonlarda da görüldüğü de es geçilmemeli. Üzerinde 20 inç‘lik jant setinin kullanıldığı Ford Eagle Squadron Mustang GT, festivalin sonlanmasının ardından 26 Temmuz’da düzenlenecek olan açık artırma etkinliğiyle satışa sunulacak. Satıştan elde edilecek gelir, pilot yetiştirme programının verildiği kuruma bağışlanacak.

mustangfl5

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir