Bu Araçtan Sadece 600 Adet Üretilecek

By on 24 Temmuz 2020
bmw-x7-darkshow-edition-2

Otomobil üreticilerinin halihazırda satışa sunduğu modeller üzerine hayata geçirdiği özel versiyon hamlelerine hepimiz alışığız.

Lakin son dönemleri takip edenler bu sürecin “karanlık tarafa geçme” odaklı daha çok siyah rengin hakim olduğu modeller üzerine şekillendiğini de anımsayabilir. Son olarak Hyundai Kona’nın dahil olduğu listeye bugün de BMW X7 Dark Shadow Edition ekleniyor.

bmw-x7-darkshow-edition-6

Yedi koltuklu SUV’nin bu versiyonun toplamda sadece 600 adet üretilecek olması da onu koleksiyonerler için ayrı bir cazibe noktası haline getiriyor. Aracın küresel bazda sipariş verilebilecek olması da kapsamlı bir operasyonun bizi beklediğini gösteriyor. Ön siparişlerin 23 Temmuz’da açılacağı da tanıtımla birlikte paylaşılan detaylar arasında.

bmw-x7-darkshow-edition

Diğer versiyonlarda olduğu gibi burada da siyah rengin araca hakim olduğunu adından da anlayarak görebiliyoruz. Metalik bazda özel bir boyanın kullanılacağını gördüğümüz modelde, bu özelliğiyle tüm X modellerinden ayrılacak. Araçta standart olarak gelen 22 inç ebatlı jant setinde de yine genel ahenge uygun bir palet karşımıza çıkıyor.

bmw-x7-darkshow-edition-1

Dışarıda gördüğümüz bu felsefenin içeriye aktarılması da aynı şekilde devam ediyor. Deri döşemenin yoğunluğunda şekillenen kokpitte, konsolun tamamında siyah rengin etkisini görüyoruz. X7 Dark Shadow Edition’ın kaputunun altında ise 4,4 litrelik sekiz silindirli motor karşımıza çıkıyor.

bmw-x7-darkshow-edition-8

523 beygir güç ve 750 Nm tork üreten bu motor aracı 0’dan 100’e sadece 4,5 saniyede taşıyabilecek. Maksimum sürat ise 250 km/s ile limitlendirilmiş durumda. Dark Shadow Edition yaklaşık 120.000 dolarlık yurt dışı fiyatıyla meraklılarını bekliyor.

bmw-x7-darkshow-edition-5

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir