BP Türkiye, Milli Olimpiyat Takımı’na ve 5 milli sporcuya sponsor oldu…

By on 08 Şubat 2012

Türkiye’deki faaliyetlerinin 100. yılını kutlayan BP ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Sponsorluk çerçevesinde BP Türkiye 2016 sonuna kadar Türkiye Milli Olimpiyat Takımı’na enerji sponsoru oldu.

BP Türkiye, Milli Olimpiyat Takımı’nda bulunan 5 milli sporcuyu da destekleyeceğini açıkladı. BP, Türkiye adına yarışacak milli sporculara olimpiyat oyunlarına hazırlanmaları ve kendilerini geliştirmeleri için destek olacak.

Bu yıl ülkemizdeki faaliyetlerinin 100. yılını kutlayan BP Türkiye, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları öncesinde, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Milli Olimpiyat Takımı’nın enerji sponsoru oldu. Sponsorluk anlaşması, düzenlenen bir imza töreni ile duyuruldu. BP Türkiye, daha önce de Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne sponsorluk desteği sağlayacağını açıklamıştı.

BP Türkiye’nin Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne sağladığı destek, 2016 sonuna kadar 5 yıl boyunca sürecek. Ayrıca, düzenlenen basın toplantısında BP Türkiye, Olimpiyat takımında yer alan 5 milli sporcuyu da destekleyeceğini açıkladı. BP Türkiye tarafından desteklenecek olan marka elçisi sporcular; Rıza Kayaalp – Grekoromen Güreş,  Nazlı Çağla Dönertaş – Yelken,  Gülşah Kocatürk – Judo,  Mete Binay – Halter ve Göksu Üçtaş – Jimnastik oldu.

Sponsorluk çerçevesinde BP Türkiye 5 yıl boyunca Milli Olimpiyat Komitesi araçlarına BP akaryakıtları temin edecek. Belirlenen milli sporculara ise Olimpiyatlara hazırlanma ve kendilerini geliştirme çerçevesinde destek sağlayacak. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, basın toplantısında yaptığı konuşmada, BP Türkiye’ye bu girişimi için teşekkür ederek, “Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi olarak 2008 yılında 100. yılımızı kutladık. 100.yılını bu sene kutlayan BP Türkiye’nin  sporu desteklemesi, bunun özellikle de Olimpiyat Oyunları düzeyinde olması son derece mutluluk verici. BP Türkiye’nin bu girişiminin Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi vasıtasıyla  Türk sporunun gelişmesinde ve sporcuların hayallerini gerçekleştirmelerinde büyük rol oynayacağına inanıyoruz.”dedi.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan BP Türkiye Ülke Başkanı Can Suphi ise, BP’nin 2012 Londra Olimpiyat Oyunları ile Paralimpik Oyunları resmi akaryakıt ve gaz sponsoru olduğunu belirterek şunları söyledi. “BP Türkiye olarak Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ni desteklemekten büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz. Bu yıl Türkiye’deki faaliyetlerimizin 100. yıldönümü. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’yla aynı yıl kutladığımız bu yıldönümü için, Türk Milli Takımlarıyla tek yürek olmaktan daha anlamlı bir kutlama düşünemiyoruz. Bütün Olimpiyat takımlarımıza ve milli sporcularımıza başarılar diliyoruz.”

Basın toplantısında konuşan BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Richard Harding ise, “Hedefimiz Türkiye’nin spor alanındaki başarılarına, gençlerin spor yapmaya teşvik edilmesine ve olimpiyatlardaki başarılara katkıda bulunmak. BP Türkiye ailesi olarak tüm çalışanlarımızla, bayilerimizle ve iş ortaklarımızla çok gururlandığımız bu destek, inanıyorum ki tüm müşterilerimizi de çok heyecanlandırıyor. Tüm sporcularımızı yürekten destekliyor ve başarılar diliyoruz” dedi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir