Bosch’ a Volkmar Denner Atandı!

By on 01 Nisan 2012

Bosch CEO’su Franz Fehrenbach, görevi Volkmar Denner’e devrediyor. Stuttgart – Bosch Grubu’nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine 1 Temmuz 2012 tarihinde başlayacak olan Dr. Volkmar Denner (55), 1986 yılında katıldığı Robert Bosch GmbH bünyesinde 2006’dan bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Fizik alanında doktorası bulunan Denner, Otomotiv Elektroniği, Otomobil Multimedya Birimleri, Marş Motorları ve Jeneratörleri ve Eletrikli Sürücülerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmadan önce Otomotiv Elektroniği bölümünün başında bulunuyordu. Denner, 1 Temmuz 2010’dan bu yana tüm iş kollarında ‘kullanıcı deneyimi’ konularına odaklı ürün planlaması ve teknoloji koordinasyonu yürüten Kurumsal Sektörler Araştırma ve İleri Mühendislik birimi sorumluluğunu da yürütüyor. Bu süreç içinde Bosch Grubu bünyesinde teknolojik değişimlerin getirdiği yeni hizmet ve çözüm fırsatlarına odaklanan Denner, araç içi cihazlar arası iletişim benzeri çözümlerin geliştirilmesinde kilit rol oynadı.

Bosch Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, Denner’e 30 Haziran 2012 tarihinde devredecek olan Franz Fehrenbach ise, 1999’dan bu yana Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Üyesi, 2003 yılından bu yana ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta. Fehrenbach, 1 Temmuz 2012’den itibaren Robert Bosch GmbH Denetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek.

Fehrenbach’a yerini devredecek olan Scholl ise,Yönetim Kurulu üyeliğine ilk kez 1973’te atandı. 1975’te tam üye olan Scholl, 2003’ten bu yana Denetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekteydi. Şirkette geçirdiği uzun yıllar boyunca yaptığı olağanüstü işlerle anılan Scholl’a “Bosch Grubu Onursal Başkanı” unvanı verilecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir