Borusan Otomotiv Motorsport’un Türkiye Pist Şampiyonası Hedefi “Takımlar Şampiyonluğu”

By on 11 Nisan 2013

Sezonu uluslararası arenada ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) ve Endurans (dayanıklılık) serisiyle açan Borusan Otomotiv Motorsport, bu kez 13-14 Nisan tarihlerinde Türkiye Pist Şampiyonası ilk yarışı için İzmir’de Ülkü Yarış Pisti’nde boy gösterecek.

Sezonu ETCC ile İtalya Monza’da açan ve ardından Macaristan 12 Saat yarışı ile devam eden Borusan Otomotiv Motorsport Takım, uluslararası arenada elde ettiği sonuçların ardından, 13 – 14 Nisan tarihlerinde 2 yarış üzerinden gerçekleştirilecek Türkiye Pist Şampiyonası’nın ilk yarışında İzmir’de Ülkü Yarış Pisti’nde boy gösterecek.

Borusan Otomotiv Motorsport bu sezon Türkiye Pist Şampiyonası’nda 2 tane BMW 320si ve BMW M3 GT ile toplam 3 otomobille mücadele edecek. Süper Grup ve Maksi Grup’ta hem pilotlar hem de takımlar şampiyonluğu için tüm sezonu takip edecek Borusan Otomotiv Motorsport, öncelikle takımlar şampiyonluğu hedefiyle start alacak. Geçtiğimiz 2 senenin Süper Grup Şampiyonu Kaan Gürgenç, geçtiğimiz sezon yarışmaya başlayarak sezonu Maksi grup 2’incisi olarak tamamlayan Levent Kocabıyık ve ara verdiği motorsporlarına geri dönen Can Artam bu sezon BOM adına direksiyona geçecek.

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 13 Nisan Cumartesi günü 15:00’de yapılacak sıralama turlarının ardından Süper Grup’un yarış başlama saati 17.00, Maxi Grubun yarış başlama saati ise 18.00 olacak. Yarışın 14 Nisan Pazar günü gerçekleşecek 2’inci gününde ise saat 13.00 ve 14.00 saatlerinde start alacak mücadele 20 tur üzerinden koşulacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir